В Україні сьогодні - День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації

За 15 місяців повномасштабної агресії росії проти Українського народу, лише за офіційними даними офісу Генерального прокурора, загинуло 484 дитини, 993 дитини поранено.

Сьогодні, 4 червня, Україна вшановує пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. У світі цей день відзначають як Міжнародний день невинних дітей - жертв агресії. Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради України.

"Це дуже сумна дата за часів незалежності України. Станом на 1 червня 2021 року, коли Постановою Верховної Ради України було встановлено День вшанування пам’яті дітей, маленьких українців,  які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, загинуло щонайменше 240 дітей. За 15 місяців повномасштабної агресії росії проти Українського народу, лише за офіційними даними офісу Генерального прокурора, загинуло 484 дитини, 993 дитини поранено. Понад 19,5 тисяч українських дітей примусово депортовані до росії чи тимчасово окупованих територій", - йдеться у повідомленні.

За оновленми даними, станом на ранок 4 червня 2023 року, ювенальні прокурори зареєстрували загибель 485 і поранення 1005 дітей внаслідок російської агресії в Україні.

"Десятки тисяч дітей втратили близьких - матерів, батьків, братів та сестер, бабусь та дідусів, стали сиротами та напівсиротами. Мільйони дітей вимушені покинути рідні оселі, рятуючись від "руського миру", - констатують у ВР.

"13-річний Дмитро з Харкова, 4-річна Ліза з Вінниці, Сергійко з Новосолоного, якому було лише 2 дні. У списку невинних дитячих жертв російської агресії вже щонайменше 500 наших дітей.Вони могли стати відомими вченими, художниками, спортивними чемпіонами, творити історію України. Їх убили російські зброя та ненависть, які щодня продовжують забирати та руйнувати життя українських дітей.Точну кількість постраждалих дітей поки що неможливо встановити через активні бойові дії та російську окупацію частини території України", - написав президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, 3 червня внаслідок ракетного обстрілу державою-агресором м. Підгородне Дніпропетровської області загинула 2-річна дівчинка і постраждало п’ятеро дітей віком від 6 до 17 років. 

В Донецькій області з початку повномасштабного російського вторгнення загинули 148 дітей, ще 290 отримали поранення. 

pam

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.