Володимир Зеленський попередив світ про загрозу теракту на ЗАЕС

Радіація не знає державних кордонів і те, по кому вона вдарить, визначається лише напрямком вітру.

Російські агресори розглядають сценарій терористичного акту готують на Запорізькій АЕС з викидом радіації. Про це сказав президент Володимир Зеленський у зверненні у четвер, 22 червня.

"Щойно була доповідь нашої розвідки та Служби безпеки України. Розвідка отримала інформацію про те, що Росія розглядає сценарій терористичного акту на Запорізькій атомній станції – терористичного акту з викидом радіації. Вони все підготували для цього", – сказав президент. 

Він нагадав, що радіація не знає державних кордонів і те, по кому вона вдарить, визначається лише напрямком вітру.

"Ми передаємо всю наявну інформацію нашим партнерам – кожному у світі. Усі докази. Європа, Америка, Китай, Бразилія, Індія, арабський світ, Африка – усі країни, абсолютно всі мають це знати. Міжнародні організації. Усі. Жодних терактів на атомних станцій ніколи, ніде не повинно бути. Цього разу не має бути як із Каховкою: світ попереджено, отже, світ може і повинен діяти", – зазначив Зеленський.

Також президент повідомив, що розвідка та СБУ зібрали нові докази того, як російські терористи здійснили підрив дамби й інших споруд Каховської гідроелектростанції.

"Це був абсолютно свідомий, прорахований злочин… На окупованій території, на станції, яка була під повним контролем окупантів… І що важливо, іще торік ми попереджали світ, що Росія готує такий теракт", – нагадав глава держави.

20 червня керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов повідомив, що війська Росії додатково замінували ставок-охолоджувач Запорізької АЕС.

А у МАГАТЕ заявили, що ситуація на Запорізькій АЕС вкрай нестабільна. Підрив Каховської ГЕС створив додаткову небезпеку для функціонування атомної станції.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.