В «Укренерго» пояснили, чому не ховають трансформатори під землю

Підземний захист обладнання - повільне і дороге рішення. Компанія будує інші системи пасивного захисту та сподівається на посилення ППО.

Ховати автотрансформатори під землю, щоб захистити їх від обстрілів РФ, дорого і довго, - повідомили в "Укренерго".

"Недостатньо сховати тільки трансформатор, треба закрити від нападників й усе супутнє обладнання. Це неможливо реалізувати за кілька місяців одночасно на всіх підстанціях.Тому, готуючись до наступної зими, ми використовуємо переважно інші способи захисту", - пояснили в компанії.

Зазначається, що у світі не існує підземних підстанцій класу напруги 750 кВ, на якому працює частина обладнання "Укренерго".

"Ніхто ніде не закопував під землю трансформатор напругою 750 кВ. Так, справді існують підземні підстанції нижчого класу напруги, але вони одразу планувалися і проектувалися як підземні...Високовольтні автотрансформатори 330 та 750 кВ мають великі розміри та вагу. Під час роботи вони виділяють багато тепла і можуть нагріватися до 90 ℃ і вище. Якщо тепло не буде ефективно відводитись - обладнання від перегрівання може вийти з ладу", - наголосили енергетики.

Вони додали, що мінімальна глибина котловану для такого проекту - близько 25 метрів, що можна порівняти з закопуванням під землю восьмиповерхового будинку. Таке будівництво не пройде непоміченим для ворога і триватиме до року.

"Підземний захист трансформатора - аж ніяк не швидке рішення, яке нам так необхідне в умовах війни. Особливо цієї зими, коли ми маємо обґрунтовані ризики нових атак на енергосистему від країни-агресора. Ми будуємо інші системи пасивного захисту, а також розраховуємо на зростання щільності української ППО", - підсумували в компанії.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.