В Україні почали судити самокатників за порушення правил дорожнього руху

Найчастіше самокатники отримували обвинувальні вироки за травмування пішоходів.

В Україні почали направляти до суду справи самокатників за порушення ПДР, інформує "Опендатабот".

З 2023 року кермувальників електросамокатів визнано повноцінними учасниками дорожнього руху, проте наразі держава не затвердила спеціальні правила для електросамокатів.

За останні чотири роки мінімум четверо кермувальників електросамокатів були притягнуті до карної відповідальності за порушення чинних на транспорті правил (ст. 291 КК України). В усіх випадках винуватців аварій покарали штрафами або позбавленням волі до двох років з умовним терміном.

Найчастіше самокатники отримували обвинувальні вироки за травмування пішоходів.

Один рік умовно було присуджено вінничанину, який у квітні 2022 року на орендованому самокаті травмував жінку, що переходила велосипедну доріжку та тротуар. Потерпіла отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості, а винуватцю ДТП присудили відшкодувати жінці вартість лікування (понад 108 000 грн) та більш як 50 000 грн моральної шкоди. Від більш серйозних наслідків порушника фактично врятував його вік — на момент аварії він ще був неповнолітнім.

Здебільшого ДТП за участі водіїв самокатів кваліфікуються як адміністративні порушення. У судовому реєстрі Опендатабот виявив 76 таких справ. Найчастіше самокатників притягають до відповідальності за порушення ПДР, що призвело до пошкодження транспортних засобів та іншого майна (ст. 124 КУпАП). Цією статтею передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.

У березні 2023 року президент України підписав закон, який визнає самокати та моноколеса транспортними засобами, - нагадує видання "ЛИГА".

ПО ТЕМІ:  У Парижі заборонять прокат електросамокатів

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.