Перерозподіл військового податку дозволить залучити до 120 мільярдів на виробництво зброї

Держава збільшує видатки на сектор оборони та зарплати військових.

Як повідомлялося,  Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонується військовий податок на доходи фізосіб (ПДФО) направити з місцевих бюджетів на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Україна має наростити виробництво власних дронів, озброєння та боєприпасів.

Задля цього Кабінет Міністрів подав законопроєкт, яким пропонується, що військовий ПДФО — податок, який держава сплачує за військових — піде на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.

З початку великої війни доходи місцевих бюджетів від військового ПДФО збільшились у вісім разів. За 2023 рік прогнозована сума складе понад 96 млрд грн, для порівняння у 2021 році доходи від цього сектору становили близько 12 млрд грн", – заявив він.

Шмигаль наголошує, що зростання відбувається виключно тому, що держава збільшує видатки на сектор оборони та зарплати військових.

"Урядовий законопроєкт дозволить залучити 25,8 млрд грн цього року і 93,7 млрд грн наступного на додаткові закупівлі дронів та на збільшення виробництва власного озброєння", – зазначив глава уряду.

Водночас понад 200 млрд грн вже накопичених на рахунках місцевих бюджетів і бюджетних установ залишаться у розпорядженні місцевої влади. Тим громадам, яким об'єктивно не вистачатиме коштів, держава надаватиме базову та залишить реверсну дотацію. 

Таким чином ресурс бюджетів на місцях у 2024 році буде на 75 млрд грн більше, ніж був у 2021 до повномасштабного вторгнення.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.