В Україну завезли небезпечну каву

Виявлена в ній речовина здатна викликати втрату свідомості та судоми.

Держпродспоживслужба попереджає про хлорпірифос в органічній зеленій каві (походження — Гондурас), що експортувалася з Німеччини.

«Відправник Rehm & Benecke Coffee GmbH & Co., Hamburg, в Україні отримувач ТОВ „Кофітон“. Повідомлення про невідповідність отримане по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів», — повідомляють в столичному ГУ Держпродспоживслужбі.

Зазначається, що хлорпірифос — діюча речовина багатьох розповсюджених інсектицидів, які широко використовується в побуті, сільському господарстві та промисловості. Цей агент використовується для знищення широкого спектра шкідливих комах і кліщів. Водночас він демонструє помітну токсичність для більшості видів інших тварин і людини.

Навіть незначні дози цього пестициду можуть чинити негативний вплив на здоров`я. Потрапляючи до організму, він викликає порушення центрально-нервової системи, викликає головний біль, судоми і порушення свідомості навіть до коми.

Офіційний коментар від ТОВ «КОФІТОН»

«ТОВ «КОФІТОН» здійснює свою господарську діяльність виключно в межах чинного законодавства України, та ввозить на митну територію України лише товар, який пройшов відповідну сертифікацію та дозволений для споживання в Україні.

Варто наголосити, що хлорпірифос в органічній зеленій каві (походженням з Гондурасу) наразі виявлений лише в обмеженій партії в Європі і поки що не відомі всі обставини щодо цієї події.

В той же час, як тільки стало відомо про вказані обставини, розуміючи всю відповідальність, Товариство невідкладно вжило всіх заходів щодо вилучення з обігу та недопущення реалізації даної партії імпортованої кави.

Окрім того, Товариство звернулося до ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» про проведення випробувань імпортованого товару на вміст хлорпірифосу. Наразі повторний аналіз триває.

У разі виявлення вмісту небезпечних речовин у вказаній продукції Товариством будуть вживатися заходи щодо її утилізації та знищення способом визначеним за погодженням з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.