Україна повернула 230 бійців і цивільних із полону РФ

Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими.

Сьогодні, 3 січня, Україна повернула понад 200 своїх військових і цивільних громадян із російського полону. Про це повідомляють президент Володимир Зеленський в соцмережах, Координаційний штаб, а також омбудсман Дмитро Лубінець 

"Наші – вдома. З російського полону повернули понад 200 наших воїнів і цивільних. Солдати, сержанти, офіцери. Воїни Збройних Сил, Національної гвардії, ВМС, прикордонники. Частина захисників боронила Маріуполь та "Азовсталь" .

Дякую всім, хто попри всі труднощі повертає наших людей додому! Дякую нашим захисникам! Ми зробимо все, щоб повернути всіх наших людей, які нині в російській неволі".

У Координаційному штабі зауважують, що це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими: звільнено 230 українців та українок.

Додому повертаються 230 захисників. Серед них представників Збройних сил України – 130 (серед них ТрО – 14, ВМС – 14), Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – 1 та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

pl3

Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус "пошук особи" (48).

ВІДЕО

Більшість звільнених – чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро – офіцери. 

"Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП. Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання, йдеться у повідомленні. - Нарешті побачать своїх рідних та близьких семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя".

Своєю чергою Міноборони країни-агресора повідомляє, що 3 січня "в результаті складного переговорного процесу з підконтрольної київському режиму території повернуто 248 російських військовослужбовців".

За твердженням МО РФ, повернення російських військових із полону стало можливим завдяки посередницькій участі гуманітарного характеру ОАЕ.

Довгий час обмін військовополонених був заблокований саме росією.

***

З російського полону за час повномасштабної війни звільнено 2828 українців, цей процес триватиме і надалі. Про це заявив представник ГУР Андрій Юсов в ефірі телемарафону «Єдині новини». 

«2828 українців уже звільнено з російського полону за період повномасштабного вторгнення. І, безумовно, ця робота буде тривати», - сказав Юсов.

pl1

За його словами, 230 українських військових і цивільних, які сьогодні повернулися з полону, уже направлено до медичних закладів, де їм буде надана перша медична допомога і проведено усі необхідні обстеження. «Їх уже привезли до медичних закладів. Буде надана перша медична допомога. Перші тижні триватиме процес постізоляційного супроводу. Йдеться про медичне обстеження і отримання важливої інформації від полонених», - зазначив представник ГУР.

Юсов також розповів, що повернення українських людей з російського полону це завжди дуже хвилюючі миті, і цього разу особливо щемливою була зустріч. «Це найбільший обмін, який відбувся під час повномасштабного вторгнення. Це люди змучені, люди, які дуже настраждалися. Але вони витерпіли все, вони вижили і вони нарешті дома. Це і сльози, і тремтячі голоси під час перших дзвінків до своїх рідних. Це дуже важливо, бо кожен має повернутися додому. Такої роботи ще дуже багато», - сказав він.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.