Мобілізаційний законопроєкт відкликано

Після доопрацювання Міноборони відповідний законопроєкт буде повторно винесений на розгляд Кабміну.

Уряд офіційно повідомив, що відкликав законопроєкт щодо вдосконалення мобілізації.

"Сьогодні на позачерговому засіданні Уряд підтримав протокольне рішення, ініційоване Міноборони "Про відкликання внесеного до Верховної Ради проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби", – йдеться у повідмоленні.

Вказано, що після доопрацювання Міноборони відповідний законопроєкт буде повторно винесений на розгляд Кабінету міністрів.

Як відомо, після внесення урядового законопроєкту про мобілізацію у Верховній Раді виникли бурхливі дискусії та суперечки. Після нарад із військовим керівництвом 11 січня голова фракції Слуга народу Давид Арахамія заявив, що Рада повертає на доопрацювання уряду законопроєкт про мобілізацію.

Спікер парламенту Руслан Стефанчук зазначив, що рішення про повернення законопроєкту на доопрацювання було спільним. Йдеться про загальну позицію парламенту, уряду та військового керівництва.

***

Міністерство оборони вже підготувало нову редакцію законопроєкту про мобілізацію. Найближчим часом оновлений документ відправлять на погодження Кабінету міністрів. Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров у Facebook в четвер, 11 січня.

"Наша команда вже підготувала нову редакцію законопроєкту з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Готові виносити його на погодження уряду найближчим часом. Цей закон потрібен обороні нашої держави і кожному воїну, який зараз на фронті. Потрібен якнайшвидше", - зазначив глава Міноборони.

Умєров наголосив, що українські воїни потребують ротацій, відпусток та можливості відновитися.

"Наші воїни мають право знати, що їх чекає, та планувати власне життя. Законопроєктом про мобілізацію планується встановити чіткий термін служби по мобілізації... Цей закон потрібен обороні нашої держави і кожному воїну, який зараз на фронті. Потрібен якнайшвидше", - заявив міністр.

Умєров додав, що над мобілізаційним законопроєктом працювали пів року в робочій групі - представники всіх фракцій Верховної Ради, команди Міністерства оборони, Генерального штабу та низки інших міністерств та відомств. Після реєстрації законопроєкту у парламенті разом з командою Міноборони, головнокомандувачем ЗСУ, начальником Генштабу брали участь в обговореннях та закритих нарадах. Всі застереження "почули та врахували", зазначив міністр.

"Воїнам треба дати можливість відпочити. Це справедливо. Звільненим з полону треба дати вибір, чи залишатися у війську. Ті з них, хто обере залишитися, потребуватимуть щонайменше кілька місяців відпустки. Це чесно. Строковиків треба нарешті відпустити додому. Це правильно", - наголосив міністр.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.