ППО України змушена економити ракети - Білий дім

Українським військовим доводиться "ухвалювали важкі рішення" щодо того, скільки ракет протиповітряної оборони використати.

Українські сили протиповітряної оборони були вимушені економити ракети під час ракетної атаки у вівторок, 23 січня, оскільки досі існує невизначеність щодо наступних американських поставок. Про це на брифінгу заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

За його словами, Збройні Сили України "ухвалювали важкі рішення" щодо того, скільки ракет протиповітряної оборони використати, оскільки відсутність рішення щодо продовження фінансування військової допомоги від США змушує залишити частину ракет "на інший день".

"Ми не бачимо жодного серйозного поштовху з боку росіян до якогось наземного наступу, і я не виключаю, що вони не намагатимуться робити це… але те, що вони роблять, – це намагаються вивести з ладу українські системи протиповітряної оборони, а ці системи ППО досить ефективно збивають з неба багато чого з того, що пролітає. Очевидно, їм байдуже, що вони не влучають у все, але саме тому так важливо, щоб ми отримали це додаткове фінансування, тому що, як я вже казав раніше, українці ухвалювали важкі рішення на полі бою про те, чим вони збираються стріляти, а що вони збираються приберегти на інший день", – сказав Кірбі.

Виступаючи на брифінгу 23 січня, Кірбі зазначив, що "атаки на об'єкти цивільної інфраструктури, житлові будинки і райони – це знову ж таки не те, чого Путін не цурався в минулому, щоб зламати волю українського населення і його оборону".

***

Ситуація на фронті в Україні залишається важкою через нестачу постачання боєприпасів. Про це в інтерв'ю Bild заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, "ситуація дуже серйозна, можливо, навіть серйозніша, ніж вона була з моменту початку російського вторгнення майже два роки тому".

Глава МЗС України зазначив, що масований ракетний удар РФ вранці 23 січня є свідченням того, що Україні необхідно більше систем протиповітряної оборони та ракет до них.

"Хоча Україна значно збільшила своє виробництво і продовжуватиме це робити, ми, як і раніше, бачимо, що західна оборонна промисловість не здатна виробляти достатню кількість продукції", - сказав міністр.

Дипломат заявив, що потреби України "не відповідають оборонним потребам західних країн".

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.