Україна повернула з полону 207 захисників

Серед звільнених українців багато оборонців Маріуполя і "Азовсталі", а також захисники острову Зміїний.

Україна повернула з полону 207 військовослужбовців. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram в середу, 31 січня.

"Наші – вдома. 207 хлопців. Повертаємо попри все. Пам’ятаємо про кожного й кожну в полоні. Воїни та цивільні. Маємо повернути всіх. Працюємо над цим. Зараз – чергова класна робота команди України. Буданов, Єрмак, Усов, Малюк, Клименко – молодці!", – написав глава держави.

У свою чергу кервник Офісу президента Андрій Єрмак уточнив у Telegram, що серед звільнених українців воїни ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, Нацполіції – рядові, сержанти та офіцери.

obmen2

"Багато оборонців Маріуполя, військових, що були на Азовсталі, острові Зміїний, Донецькому, Запорізькому, Харківському, Луганському, Херсонському та Сумському напрямках. Це другий великий обмін після тривалої перерви. І ми продовжуємо роботу та виконання задачі президента – повернути всіх", – написав Єрмак.

obmen3

obmen4

Координаційний штаб уточнюєщо це 50-ий обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення росї в Україну.

"Серед врятованих військовослужбовців цього разу 95 представників Збройних Сил України, 56 нацгвардійців, 26 прикордонників, 29 воїнів Територіальної оборони та один представник Національної поліції України, - йдеться у повідомленні. - 180 оборонців, які повертаються додому - з рядового та сержантського складу, ще 27 - українські офіцери. Щонайменше 36 з них мають поранення або серйозні хвороби. Найстаршому зі звільнених Оборонців вже виповнився 61 рік, а наймолодшому невдовзі буде 21.

obmen5

Україна і РФ з початку повномасштабного вторгення неодноразово проводили обміни військовополоненими. Останній обмін відбувся 3 січня. Додому повернулись 230 українських захисників.

Обмін полоненими з рф, який був запланований на 24 січня, та не відбувся через падіння російського Іл-76, мав стати одним із найбільших з початку повномасштабної війни. У Координаційному штабі нині уточнили, що серед обміняних 31 січня 207 українців, немає людей з так званого "списку 65".

***

Із російського полону повернулися п’ятеро військовослужбовців Луганського прикордонного загону, четверо з них вважались зниклими безвісти з квітня 2022 року. Про це повідомив голова Луганської ОВА Артем Лисогор у своєму Телеграм-каналі 31 січня.

"Усі вони перебували у неволі з квітня 2022 року", - сказано в повідомленні. 

pg

Зазначається, що Володимир Дида - солдат, водій групи інспекторів прикордонної служби, та Михайло Шемоніцький - солдат, кухар відділення тилового забезпечення прикордонної комендатури швидкого реагування "Щастя", вважалися зниклими безвісти після боїв у селі Нове на Луганщині. 

Дмитро Іус - штаб-сержант, начальник відділення логістики  відділу прикордонної служби "Станиця Луганська", та Роман Краснянський - штаб-сержант, начальник відділення управління відділу прикордонної служби "Станиця Луганська", теж вважалися зниклим безвісти. У полон потрапили під час боїв у м. Попасна.

Микола Ярема - солдат, водій відділу прикордонної служби "Станиця Луганська" - у полон потрапив під час боїв за місто Лиман.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.