Україна буде виробляти штурмові гвинтівки CZ BREN 2

Ця зброя вже активно використовується у ЗСУ.

АТ "Українська оборонна промисловість" повідомила про підписання з чеською компанією Česká zbrojovka a.s. угоду про ліцензійне виробництво сучасного стрілецького озброєння.

Мова йде про штурмову гвинтівку у натівських калібрах CZ BREN 2 (він же CZ BREN 806), яка знаходиться на озброєнні самої чеської армії, а також активно постачалась до ЗСУ.

vint2

Детальні розмови про це йшли ще на рівні осені 2023 року, коли міністерством оборони Чехії офіційно було повідомлено про початок перемовин. При цьому тоді йшлося не лише про CZ BREN 2, який вже навіть мав оголошену локалізовану назву "Січ", а й про створення лінії з виробництва патронів Sellier&Bellot, локалізації виробництва Tatra та виготовлення снарядів з полімерних матеріалів.

CZ BREN 2 є класичним сучасним зразком стрілецького озброєння, використовує автоматику на короткому ході поршня з замиканням поворотом затвора. Широке використання алюмінієвих сплавів та ударостійких пластиків дозволило зменшити вагу штурмової гвинтівки до 3,1 кг.

З особливостей варто також зазначити три режими вогню - одиночний, автоматичний та відсічками по два постріли. Звісно такі речі, як модульність, планки для розміщення додаткового оснащення, адаптація під шульгу, хромований ствол - не потребують додаткового уточнення, бо є просто базовими речами у сучасному озброєнні.

На основі CZ BREN 2 існують різні підтипи самої штурмової гвинтівки з різною довжиною ствола та калібром, починаючи від коротких варіантів 5,56х45 з 8-дюймовим стволом, до макрсменської версії CZ BREN 2 PPS під 7,62х51 з 18-дюймовим.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.