Українцям радять підготувати генератори та павербанки

Влітку варто бути готовими до будь-якого сценарію.

Українцям варто бути готовими до всіх можливих сценаріїв навесні-влітку, через російські атаки. Зокрема, тримати напоготові генератори й павербанки. Водночас енергетики зроблять все можливе, щоб вони не знадобилися.

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю телеканалу "Рада".

Так, міністр енергетики порадив українцям бути готовими до всіх можливих ситуацій у майбутню теплу пору року, бо триває війна.

"Мені це питання часто задавали до початку опалювального сезону (до чого готуватися?). Мене тоді питали, чи купувати генератори, чи треба павербанки. І я завжди казав, коли міністр каже: "Всі купуємо генератори", то це трошки лякає. Але насправді я хочу повторитися, що я тоді казав: так, купуйте, готуйтеся, але ми зробимо все від нас залежне, щоб вони вам не знадобилися. І як показала зима, ми зробили все і вони не знадобилися. Зараз поновилися масовані атаки і треба бути готовими до будь-якого сценарію", - пояснив він.

***

Після російских атак на енергосистему України українців закликають заощаджувати електроенергію. Про це повідомив у Facebook зробив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко 12 квітня.

"Я вже багато разів казав, що ми не можемо більше ставитися до електроенергії, як до чогось, що буде і з нами завжди. Особливо коли ворог виносить критичні об’єкти один за одним. Генерації стає менше, хвилювання серед суспільства більше.  І це повертає нас до питання енергоефективності у побуті. Зараз дуже важливо тримати баланс в енергосистемі й не додавати енергетикам роботи", - зазначив Коваленко.

Він закликає кожного українця - взяти на себе обов’язок свідомого використання енергії.  

  • Не навантажувати систему у пікові години, а саме з 19 до 22.
  • Періть вночі, грійте чайник на вогні, якщо є газ.
  • На бойлері встановіть мінімальну температуру, із якою буде комфортно митися.  Не користуйтеся світлом у кімнатах, де нікого нема.  
  • Змініть звичайні лампочки розжарювання на LED.
  • Замість звичайних розеток прикрутіть "розумні": які працюватимуть у певний період часу або ті, що рахуватимуть спожиті кіловати. 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.