Зібрала понад 25.000 підписів петиція, яка вимагає призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв’язок

"Подальша можливість у полонених ворогів зв’язатися з рідними має залежати від політики рф, яка ведеться стосовно наших захисників" - вважає автор петиції.

На офіційному сайті звернень на адресу Президента України зібрала необхідний мінімум 25.000 голосів петиція під назвою "Призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв’язок". Її автором виступає Інна Турова, яка повідомила, що виступає від імені "...дружин, матерів та сестер наших оборонців, які зараз в полоні".

"Наші рідні вже тривалий час, як розкидані по російським в’язницям. За увесь цей неймовірно довгий час частина з нас отримали лише формальне письмове повідомлення від Міжнародного Комітету Червоного Хреста про перебування наших близьких в полоні, - пише вона. - Без жодної інформації про стан здоров’я, місце перебування. Не зважаючи на багатомісячні прохання та вимоги, ми не можемо почути голос наших захисників, аби впевнитися, що вони справді живі. Це щастя мали лише одиниці з нас. Ми пишемо листи своїм чоловікам, синам та братам, але навіть не знаємо – чи доходять вони до них. МКЧХ мовчить про це не менш твердо, ніж це роблять росіяни.

Водночас, як зазначає Інна Турова, російські військовополонені в Україні "...вже давно написали і зателефонували своїм рідним. І рідні наших ворогів живуть спокійно, знаючи про забезпечену долю тих, хто приходив нас вбивати. Вони знають, що Україна урядовим документом закріпила право російських військовополонених на телефонні розмови, хоча це зовсім не передбачено Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими 1949 року, яка гарантує лише листування..."

Тому автор петиції пропонує призупинити надання полоненим права на телефонний зв’язок до того часу, поки рф також не забезпечить можливість нашим захисникам регулярно користуватися телефонним зв’язком. "Подальша можливість у полонених ворогів зв’язатися з рідними має залежати від політики рф, яка ведеться стосовно наших захисників", - вважає Інна Турова.

Петиція була опублікована 22 березня, станом на вечір 13 квітня вона зібрала майже 25,5 тисячі підписів.

Зазначимо, що прямою агітацією за підписання цієї петиції відзначився інтерв'юер російських військовополонених, учасник програми "Хочу жити" Дмитро Карпенко (на фото праворуч). Можна припустити, що його активність у цьому плані викликана враженнями, що накопичилися, про що говорять російські військовополонені по телефону з родичами: у мене все добре, що там з моїми грошима?..

Наразі петиція стала обов'язковою для розгляду Президентом України.

 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.