Досі ці літаючі тварюки бомбили Україну безкарно.
Російське окупаційне військо сьогодні зранку, 19 квітня, втратило свій дальній надзвуковий бомбардувальник Ту-22М3, який ворог використовував для терористичних ракетних обстрілів України.
Бомбардувальник-ракетоносець упав у Ставропольському краї. Поблизу кордону зі Ставропольським краєм розташований військовий аеродром Моздок (Північна Осетія), де базуються ці стратегічні бомбардувальники ВКС РФ. Як мінімум один льотчик здох.
У мережі вже з’явилися яскраві кадри падіння літака та фото з місця його "приземлення".
Як повідомило Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України, це була спільна спецоперації ГУР і Повітряних сил.
"Ворожий літак Ту-22МЗ вдалося збити на відстані близько 300 кілометрів від України тими ж засобами, якими раніше було уражено російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50. Внаслідок ураження бомбардувальник зміг долетіти в район Ставрополя, де упав і розбився", – йдеться у повідомленні.
У ГУР підкреслили, що це перше успішне знищення стратегічного бомбардувальника в повітрі під час бойового вильоту протягом повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
"За кожен воєнний злочин, здійснений проти України, буде справедлива відплата", – додали у розвідці.
***
Під час атаки російських бомардувальників Ту-22М3 один з них був збитий, а другий був змушений розвернутися. Про це розповів представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов у ефірі Радіо Свобода в п’ятницю, 19 квітня.
"Знищено літак стратегічної авіації противника. Вперше під час виконання бойового завдання власне в повітрі за період повномасштабного вторгнення. Тобто, інший літак, який йшов за ним, був змушений розвернутися. І це означає, що ще низка ракет не була випущена по Україні", – розповів Юсов.
Він зауважив, що відстань для збиття цього разу становила приблизно 300 км від кордону України.
"Операція була певним повтором з урахуванням операції ГУР по збиттю літака А-50, що відбулася нещодавно. Так, відстань цього разу ще більша. Нагадаю, що мова йде про 300 км від українського кордону. Це справді знакова операція і знаковий результат для України", – підкреслив Юсов.