Понад 3 тисячі засуджених українців виявили бажання захищати країну

Суди вже почали давати дозволи ув'язненим на військову службу.

Заступниця міністра юстиції Олена Висоцькав ефірі телемарафону повідомила, що заяви на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для безпосередньої участі в обороні України вже подали понад 3 тисячі засуджених. 

"Це більше трьох тисяч людей. Ми так і прогнозували до прийняття цього закону. Не можна говорити, що всі 20 тисяч людей, про які ми зазначали як потенціал, приєднаються. Тому що при попередніх опитуваннях близько 4,5 тисяч виявили бажання. Зараз ця цифра буде коливатися…", - зазначила Висоцька.

За її словами, у Мін’юсті розуміли, "що будуть бажаючі, але закон обмежить ту чи іншу категорію, тому не можна говорити, що всі бажаючі потраплять на умовно-дострокове звільнення і укладуть контракт".

"Також йдеться про те, що військово-лікарські комісії роблять свою роботу і, звісно, у засуджених можуть бути суспільно-небезпечні хвороби - ВІЛ-інфекція, туберкульоз або гепатити, тому це також виключення для того, щоб вони взяли участь у цьому проєкті. І тому коли ми говоримо великі цифри - про 20 тисяч, це дуже теоретичний потенціал. Реально це 4-5 тисяч. Але ми зрозуміли, що і 4-5 тисяч замотивованих людей, у яких є бажання умовно-достроково звільнитися за умови укладення контракту - це допомога для Збройних сил. Тому ми пішли на цей крок і зараз реалізовуємо відповідний закон", - пояснила чиновниця.

Висоцька наголосила, що визначальними у законі є саме бажання засудженого і його мотивація укласти контракт із Збройними силами і таким чином отримати умовно-дострокове звільнення.

"Коли ми говоримо про цифри, про кількість засуджених, які хотіли б приєднатися, це лише попередні дані. Все покаже практика… Ми вже розпочали роботу над тим, щоб ті, хто виявив бажання, склали відповідні заяви, зараз проходять військово-лікарські комісії, знайомляться із командирами. Відповідно, командири військових частин дають свою згоду по конкретній людині й ми передаємо матеріали до суду", - сказала заступниця міністра.

Вона зауважила, що закон містить перестороги на випадок, коли хтось раптом розглядає укладення контракту із ЗСУ як можливість вийти на свободу, але не воювати.

"У закону є певні перестороги на випадок такий. І відповідальність дуже висока за ухилення від укладення контракту. Це від 5 до 10 років позбавлення волі. Тому всі, хто хочуть спекулювати на цій темі, такі люди можуть потрапити під додаткову відповідальність і приєднати до своїх попередніх строків ще до 10 років позбавлення волі", - зазначила Висоцька.

***

Хмельницький міськрайонний суд дозволив двом раніше засудженим чоловікам підписати контракт із Нацгвардією, - повідомила сьогодні, 22 травня, прес-служба суду.

суд розпочав розгляд перших подань про умовно-дострокове звільнення засуджених від відбування покарання для проходження військової служби і встановлення адміністративного нагляду щодо них.

У вівторок, 21 травня, суд отримав два подання від засуджених, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом. Обом дозволили служити у Нацгвардії

Добровольцями виявилися чоловіки 2000 і 1981 років народження. Обох було засуджено за крадіжки у 2022 році.

Зазначається, що чоловіки придатні до військової служби за станом здоров'я, пройшли професійно-психологічний добір і мають достатній рівень фізичної підготовки для виконання покладених на них обов'язків.

Але чоловіки служитимуть під адміністративним наглядом, який здійснюватимуть командири військової частини, де вони проходитимуть службу за контрактом.

"Серед обмежень - заборона перебувати за межами місця дислокації військової частини та виїжджати у особових справах без дозволу командира", - йдеться в повідомленні суду.

Повідомляється, що до суду надійшло ще 50 таких заяв.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених. Закон передбачає умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для засуджених, які вирішать підписати контракт із ЗСУ.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.