ДБР прокоментувало хід розслідування прориву росіян на Харківщині

Слідчі перевіряють рівень забезпечення та укомплектування особовим складом частин ЗСУ, зведення фортифікацій та комунікацію між підрозділами.

Працівники Державного бюро розслідувань розпочали досудове розслідування за фактом прориву російськими військами державного кордону в Харківській області. Про це повідомила пресслужба ДБР в понеділок, 27 травня.

Зазначається, що 10 травня окупанти під час штурмів українських позицій зуміли прорвати перший ешелон оборони та захопити кілька населених пунктів вздовж лінії кордону, завдавши втрат ЗСУ та мирному населенню.

У межах досудового розслідування ДБР комплексно перевіряє рівень забезпечення та укомплектування особовим складом частин ЗСУ, зведення фортифікаційних споруд, взаємодію між військовими підрозділами тощо.Також перевіряються дії керівництва усіх ланок в регіоні в ході наступальних дій противника, до та після них, досліджуються можливі факти безпідставного залишення бойових позицій підрозділами ЗСУ.

Наразі вже встановлений похвилинний розвиток подій. Призначено низку важливих експертиз, які планується завершити найближчим часом.

Попередня кваліфікація - самовільне залишення поля бою та недбале ставлення до військової служби.

Нагадаємо, 25 травня ДБР відкрило кримінальну справу проти командирів 125 окремої бригади тероборони. Розслідування стосується здачі позицій під час наступу росіян на півночі Харківської області.

За даними слідства, 10 травня, коли російські війська розпочали наступ, поблизу Стрілечої, Красного, Борисівки, Пильного, Гатища та інших населених пунктів Харківської області підрозділи 125 бригади залишили бойові позиції.

В ухвалі суду йдеться, що не було організовано належним чином оборону позицій на кордоні з Росією командуванням 125 бригади та підпорядкованих їй підрозділів (415 окремого стрілецького батальйону, 23 механізованої бригади та 172 окремого стрілецького батальйону). У розслідуванні щодо зриву оборони фігурують 56 військових.

Як відомо, в ніч проти 10 травня російські війська почали наступ на півночі Харківської області. Ворог захопив близько 10 сіл, переважно у "сірій зоні". 

***

Секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко зазначає, що вперше за час повномасштабного вторгнення суспільству повідомили про таке велике розслідування. 

“Коли така інформація, зокрема засобами масової інформації, розганяється, то автоматично у багатьох у голові вже одразу ставиться тавро, що військові винні. Якщо проводиться розслідування, то вони винні в тому, що втратили території. А чи потрібно це робити? На мою думку, публічно — ні, це також може виглядати дискредитацією.

І зараз дуже багато військових, які виконують свої завдання, розуміють, що зараз машина починає діяти проти них. Це досить серйозна історія. Можливо, вони й винні, але це має бути розслідування, яке має бути об'єктивним, про яке не повинно бути особливого розголосу. Якщо там будуть винні, потрібно, щоб ці винні відповідали”, - описує ризик Костенко. 

Нардеп вважає, що треба розібратися якісь сили та засоби 125-а бригада мала у своєму розпорядженні. За його словами, "батальйон, який має п'ять кілометрів тримати, наприклад, тримав 15 кілометрів". 

“Багато питань, вони взагалі не мали артилерії… Є питання щодо замінування території протипіхотними мінами. Все було там не повністю заміновано. Запитання, чи були ресурси. Мін у нас немає з часів, коли ми підписали конвенцію про заборону протипіхотних мін, і ми їх знищуємо. У нас їх просто немає фізично. Питання: чи дали нам наші партнери достатньо мін, щоб ми могли зашити всі три тисячі кілометрів кордону з Російською Федерацією? Це мільйони мін мають бути. Якщо не було, що вам туди поставлять? І це має розбиратися. А ми вже одразу своїми висловлюваннями сказали, що “військові винні””, - наголосив Костенко.

На його думку, командири мають відповідати за свої рішення, але він проти публічних звинувачень командирів.

КОМЕНТАР

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.