Зенітні установки Cheetah закриватимуть небо над Україною

Всього на озброєння нашого війська має потрапити 60 одиниць цих машин, які були викуплені в Йорданії.

Українські воїни почали використовувати зенітні установки під назвою Cheetah, які є аналогом німецьких Gepard. Про це повідомило Повітряне командування Захід у середу, 5 червня.

Вказано, що ця зенітка оснащена двома гарматами калібру 35 мм. Також на борту є радіолокаційні станції для стеження і пошуку цілей та наведення. Третім важливим компонентом є бортовий комп'ютер. Він аналізує всі параметри цілі та здійснює наведення на ціль.

Фактично Cheetah має ідентичний вигляд до Gepard. Відрізняються вони тільки радіолокаційними станціями. Раніше зенітки Cheetah стояли на озброєнні армії Нідерландів.

Cheetah2

Наразі ці установки "полюють" на російські ударні дрони і крилаті ракети у складі сил і засобів протиповітряної оборони Повітряного командування "Захід".

У травні минулого року в одному зі звітів Пентагону було оголошено, що американська компанія Global Military Products Inc має поставити невизначену кількість ЗСУ Gepard з граничними строками до 30 травня 2024 року, причому контракт виконувався у Йорданії у рамках USAI — Ініціативи сприяння обороноздатності України.

Йшлося одразу про 60 Gepard, які Йорданія у 2013 році викупила в Нідерландів за 21 млн євро. Наразі невідомо, чи отримала Україна всі ці зенітні самохідні установки. Можна припустити, що машини потребували проведення ремонту та відновлення.

Cheetah3

Разом з тим, ЗСУ Gepard чудово зарекомендували себе в Україні, тож Cheetah мають стати хорошим поповненням парку цих зенітних самохідних установок українського війська. 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.