Без військового квитка можуть бути недоступні тисячі держпослуг - Мін'юст

Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ.

Військовозобов'язаним українцям можуть обмежувати надання державних послуг без військово-облікових документів. Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська.

Закон про адміністративні послуги передбачає, що при зверненні громадян за якоюсь послугою держава може вимагати військово-облікові документи. За словами глава Мін'юсту, така вимога дозволить військовозобов'язаним "з'являтись на радарах держави".

"Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такі механізми (вимога надати військові документи, - ред.). Але, на моє переконання, він буде з'являтись все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ", - сказав Малюська.

Міністр також зазначив, що очікувати масштабної реформи не варто, бо законодавство вже передбачає можливість вимагати військовий квиток. За його словами, йдеться про "сотні, якщо не тисячі" послуг, при наданні яких можуть попросити надати військово-обліковий документ.

Глава Мін'юсту додав, що для певних послуг таку вимогу не будуть запроваджувати. Це послуги, що стосуються членів сім'ї військовозобов'язаного та дітей військовозобов'язаного. Для критично важливих послуг такої вимоги не будуть запроваджувати.

За словами Малюськи, військово-облікові документи вимагатимуть при наданні послуг, потрібних для "гарного життя та особистого комфорту" військовозобов'язаного.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.