Перші надані Україні F-16 захищатимуть Харків

Нідерланди почали програму навчання українських інструкторів технічному обслуговуванню літаків.

Перші літаки F-16 прибудуть в Україну влітку. Найімовірніше, ці винищувачі будуть захищати Харків від російських ударів. Про це повідомляє британська газета The Guardian.

ЗМІ навело слова командувача військово-повітряними силами Нідерландів генерала Арнуда Столманна про те, коли перші винищувачі F-16 піднімуться в небо над Україною.

"Приблизно цього літа все вибудовується", - запевнив військовий.

Видання зазначає, що в Нідерландах почалася програма навчання українських інструкторів технічному обслуговуванню літаків. Генерал зазначив, що важливо навчити не тільки пілотів, але й інженерів, які будуть у подальшому обслуговувати літаки.

Україна місяцями чекала, щоб почати використовувати винищувачі, і тепер надіється, що вони змінять динаміку війни, змусять Росію припинити удари в прикордонних регіонах. Експерти вважають, що українські військові зможуть використати F-16 проти російських літаків, які випускають керовані авіабомби з відстані від 50 до 70 км.

"Протягом останніх тижнів Росія широко використовувала КАБи проти міста Харків, запускаючи бомби з літаків, які залишаються в російському повітряному просторі. Численні українські джерела повідомляли, що F-16 захищатимуть друге місто України від цієї зброї", - мовиться в матеріалі.

Видання нагадує, що Нідерланди і Данія дозволили Україні використовувати F-16 проти російських літаків, навіть якщо вони знаходяться у повітряному просторі РФ.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.