Але офіційного підтвердження з боку українського уряду інформації про прибуття винищувачів F-16 поки що нема.
Агентство Bloomberg із посиланням на анонімні джерела повідомило, що перша партія американських винищувачів F-16 вже прибула до України.
Точна кількість отриманих Україною літаків наразі невідома. Джерела агентства заявили про «невелику» кількість наданих літаків.
За даними журналістів, було дотримано крайнього терміну постачання літаків, встановлений на кінець липня поточного року.
Сьогодні, 1 серпня, військовий оглядач одеського видання "Думська" Олексій Сухой також заявив, що перша партія винищувачів F-16 прибула в Україну, і оприлюднив відповідне фото.
"Західні партнери поставили літаки, як і домовлялися, наприкінці липня. Можливо, вони базуватимуться на одному з польських аеродромів, проводячи тренування над нашою країною. Це безсумнівно великий крок уперед", - ідеться в повідомленні.
***
Україна отримала винищувачі F-16 в рамках міжнародної допомоги від союзників. Це підтвердив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс у соцмережі X ввечері 31 липня.
"F-16 в Україні. Ще одна неможлива річ виявилася цілком можливою", - написав він.
***
Україна офіційно не підтверджує і не спростовує інформацію, яка з’явилася у західних ЗМІ про прибуття до країни першої партії винищувачів F-16. Про це у середу, 31 липня, заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в ефір телемарафону.
На прохання журналістів прокоментувати публікацію видання Bloomberg він сказав про доцільність "туману війни" в цьому контексті.
"Я бачу що це відображається в якості інформаційних спекуляцій. Хотілося б, щоб цих спекуляцій було менше. Все ж таки треба звертати увагу на офіційні коментарі", - зазначив Подоляк.
Він звернув увагу, що у публікаціях західних ЗМІ не було посилання на жодне якесь офіційне джерело.
"Я вже не говорю про українську сторону. Ми не будемо це коментувати ні "так", ні "ні". Чому? Тому що для нас це фактор суттєвого виживання, мається на увазі авіаційна компонента. Точно говорити про те, чи є, чи у нас їх немає, в наш час це не потрібно" , - сказав радник керівника ОП.
Крім того, Подоляк зауважив, що це "спотворює інформаційний простір, на жаль це спотворює реальні очікування, уяву про те, з якими складнощами сьогодні стикається Україна з точки зору забезпечення цього етапу війни".
"Тому я просто раджу чекати на офіційні підтвердження з одного боку чи з іншого", - сказав він.