Це воїни Збройних мил України, Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби, а також цивільні люди.
Україна повернула з російського полону 49 громадян. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram у п’ятницю, 13 вересня.
"49 українців і українок удома. Це воїни Збройних мил України, Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби, а також наші цивільні люди. Зокрема, Леніє Умєрова – дівчина, яку росіяни захопили в заручники, коли вона приїхала піклуватися про хворого батька. Також вдалося звільнити ще частину захисників і захисниць Азовсталі. Вдома й Герой України, військовий медик Віктор Івчук", – написав глава держави.
Зеленський подякував всій команді, яка забезпечує звільнення полонених і заручників із російської неволі. Також він відзначив кожен підрозділ ЗСУ і кожну службу, які поповнюють обмінний фонд для нашої держави.
"Маємо повернути додому всіх наших – і воїнів, і цивільних", – резюмував президент.
У свою чергу керівник ОП Андрій Єрмак уточнив, що вдалося повернути 15 воїнів Нацгвардії, 13 військовослужбовців ВМС, 4 прикордонників, 6 військовослужбовців ЗСУ, 2 військовослужбовців ТРО, 7 цивільних, 2 Нацполіції. Загалом – 23 рядових і сержантів, 19 офіцерів.
У Коорднаційному штабі зазначають, що цей обмін особливий, адже вперше за тривалий час вдалося звільнити з полону українських жінок: їх серед звільнених 23. Зокрема це цивільні українки, яких росіяни затримали та незаконно позбавили волі ще до повномасштабного вторгнення.
Вдалося звільнити також жінок, які зазнали негуманного поводження зокрема через примусову участь у так званому "судовому процесі" над захисниками Маріуполя.
Україна висловлює вдячність Об'єднаним Арабським Еміратам за допомогу в організації чергового обміну.
Координаційний штаб також наголошує, що він є єдиним уповноваженим органом, який здійснює всі процеси, пов'язані з перемовинами та поверненням наших захисниць та захисників.
Усі звільнені з російського полону пройдуть медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, всі належні виплати за весь час перебування в неволі та реінтегруються в суспільство.