Україна нарощує виробництво зброї

Країна виходить на значні обсяги виробництва артилерійських систем і броньованої техніки.

Кожен другий боєприпас у зоні бойових дій вироблений в Україні. Виробництво вітчизняної зброї зросло втричі у 2023 році. Про це сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Кабміну. 

"Щодня працюємо з партнерами щодо збільшення постачань зброї та посилюємо розвиток власного оборонно-промислового комплексу. У 2023 році виробництво зброї в Україні зросло втричі. Кожен другий боєприпас у зоні бойових дій – український", – заявив він.

За словами прем'єра, триває реалізація вітчизняної ракетної програми, а також країна виходить на значні обсяги виробництва артилерійських систем і броньованої техніки.

"Налагоджуємо спільні виробництва з партнерами, а також залучаємо кошти партнерів щодо купівлі української зброї для України. Кожен вчасно відправлений на фронт снаряд, кожен дрон, кожна одиниця артилерії – це зростання сили та могутності наших воїнів, збереження їх життів" – підкреслив глава уряду.

Також Шмигаль розповів, що до кінця року Україна виготовить 1,5 млн дронів.

"Не лише випускаємо безпілотники, але й готуємо кадри для управління ними. Сьогодні Уряд дає старт експериментальному проекту щодо сертифікації шкіл операторів БпЛА. Встановлюємо чіткі вимоги для цих шкіл та уніфікуємо навчальний процес. Навченим операторам дронів буде простіше отримати відповідну військово-облікову спеціальність", – додав він.

Крім того, Україна створила нову балістичну ракету, яка вже успішно пройшла льотні випробування. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на відкритті другого Міжнародного форуму оборонних індустрій у Києві 1 жовтня.

"Пройшла успішно льотні випробування наша нова балістична ракета", - сказав Зеленський.

Він також повідомив, що триває успішне застосування ракет "Нептун" й виробляється до 20 артилерійських систем "Богдан" щомісяця. 

За словами Президента України, ЗСУ вже почали застосовувати далекобійну ракету-дрон "Паляниця" - абсолютно новий клас української зброї, а також інші види далекобійних дронів і морські дрони українського виробництва.

***

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із керівниками й топменеджерами оборонних компаній світу у межах другого Міжнародного форуму оборонних індустрій (DFNC2). Про це повідомила пресслужба глави держави у середу, 2 жовтня.

На заході були присутні представники BAE Systems, KNDS, MBDA, D&M Holding Company, Amentum Services, Inc., AeroVironment, Inc., Kongsberg Defence & Aerospace, Romarm, CZ Colt Group, Quantum Systems, Hellenic Defence Systems, DI Danish Defence& Security Industries Association.

Президент подякував країнам, що їх представляють ці виробники, та працівникам підприємств за підтримку українців, а також компаніям, які вже почали роботу в Україні й відкрили свої офіси.

"Дуже раді бачити вас в Україні. Ми розраховуємо на більшу підтримку, тому що, на жаль, війна не припинилася. І ми вдячні за все, що можемо зробити разом сьогодні та в майбутньому. Ми розраховуємо на наше партнерство не лише під час війни", – заявив Зеленський.

Основна тема розмови – розширення співпраці для посилення виробничих можливостей оборонного сектору України.

За словами президента, для подальшого зростання оборонного виробництва в Україні потрібен іноземний досвід, доступ до ланцюгів постачання й технологій.

"Після першого форуму оборонних індустрій уже є важливі результати. Зокрема, щодо технічного обслуговування легких гармат, локалізації виробництва штурмових гвинтівок і створення потужностей для виробництва боєприпасів до стрілецької зброї", – йдеться у повідомленні.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.