Що чекає на майнінг біткоїнів у майбутньому

Минуло вже чимало місяців із довгоочікуваного четвертого зменшення курсу біткоїна вдвічі у квітні 2024 року, а майнери й досі звикають до меншої винагороди за блок. Раніше майнери здобували приблизно 900 щоденних одиниць, а зараз їхня кількість зменшилася до 450 нових блоків, які розподіляються з-поміж майнерів біткоїнів.

З іншого боку, після попередніх знижень ціни монети вдвічі, вартість криптовалюти BTC суттєво зростала після таких подій. Але поки цього не сталося. Перед квітневим діленням BTC торгувався на рівні 67 000 дол. США, але після того ціна «танцює» навколо 60 000 дол. США, що свідчить про затримку зростання ціни.

Отже, чи вигідно майнити біткоїн, попри його порівняно низьку ціну? Проаналізуємо вплив ділення монети на падіння курсу та майбутнє для майнерів.

Майнінг після ділення біткоїна

Як і очікувалося, через зменшення винагороди у квітні, виробництво біткоїнів знизилося. Після ділення винагорода впала до 3 125 BTC за блок, що було очікуваним, адже майнери намагаються зробити так, аби їхні операції відповідали економіці ринку BTC. Наприклад, згідно з травневими звітами, великі майнінгові компанії, на кшталт Bitdeer, знизили пропозицію біткоїнів приблизно на 31% проти показників до ділення. Інші, на кшталт Bitfarms і Terawulf, продемонстрували більше падіння — на 42% і 44% відповідно.

Розглянемо кілька тенденцій у поведінці майнерів у відповідь на стагнацію.

Об’єднання майнінгових компаній задля виживання

Про злиття та поглинання компаній у світі майнінгу говорять мало не щодня. І це не дивно, адже генерувати нові токени зараз уже не так вигідно, бо ділення монети вдвічі скоротило й дохід усієї галузі. На думку ринкових аналітиків, представники майнінгових компаній дедалі більше відчувають, що вже час лишати цей ринок.

Ось кілька прикладів злиття та поглинання компаній:

  • У квітні Riot Platforms хотіла придбати Bitfarms. Рада директорів Bitfarm відхилила початкову пропозицію на суму 950 млн доларів, яка передбачала придбання Bitfarm за ціною 2,30 дол. США за акцію. Проте Riot Platforms пішла далі та придбала 12% акцій, а потім збільшила свою частку до 19,9%. Нещодавно обидві компанії уклали мирову угоду, за якою Армі Фрідман увійшов до ради директорів Bitfarm.

Водночас Bitfarm також модернізувала свої майнінгові потужності — після того, як парагвайська державна компанія «ANDE» надала їй додаткові потужності на 100 МВт, загальний показник майданчика «Yguazu» зріс до 200 МВт.

  • Угода про приватне розміщення акцій Bitdeer з Tether на суму 150 млн дол. США. У травні Bitdeer Technologies Group (BTDR) уклала угоду з Tether Limited про приватне розміщення акцій Bitdeer класу А, за якою Bitdeer збільшила власний валовий дохід на понад 100 млн дол. США. Водночас Tether може надати додаткові 50 млн дол. США, якщо власники цієї компанії скористаються ордером на придбання акцій упродовж 12 місяців. Це має допомогти Bitdeer розробити власну майнінгову систему на базі ASIC. У червні Bitdeer також зробив стратегічний крок із запуском хмарного сервісу зі штучним інтелектом, а також його представники домовилися придбати FreeChain, розробника ASIC. 
  • У червні CoreWeave зробила пропозицію про придбання Core Scientific за готівку. Однак компанія, що масштабує штучний інтелект та хмарні обчислення, відхилила таку односторонню пропозицію CoreWeave на суму 1,02 млрд дол. США. Водночас обидві компанії підписали низку 12-річних контрактів, за якими Core Scientific надасть CoreWeave інфраструктуру потужністю 200 МВт.
  • Soluna Holdings (SLNH), розробник екологічно нейтральних дата-центрів для майнінгу біткоїнів, у травні уклав партнерську угоду з Spring Lane Capital (SLC). Раунд фінансування на суму 30 млн дол. США дасть змогу розширити на 48 МВт потужності проєкту «Дороті» — флагманського дата-центру Soluna, який є головним об’єктом компанії.

Компанії, що видобувають біткоїн, зосереджуються на штучному інтелекті

Подібно до революції блокчейн у багатьох галузях, схоже, що на ШІ чекає таке ж майбутнє. Наприклад, генеративний ШІ трансформує сферу охорони здоров’я, а предиктивний ШІ вже використовується в ігрових автоматах онлайн-казино. Тому, напевне, ШІ ось-ось трансформує й сферу майнінгу біткоїнів.

За останні кілька місяців багато криптовалютних компаній почали впроваджувати штучний інтелект, оскільки майнери зацікавлені в диверсифікації доходів. На щастя для майнерів, їхні майнінгові системи — це саме те, що потрібно для роботи ШІ з великими обсягами даних. Гарним прикладом є вищеописана угода між Core Scientific і CoreWeave — постачальником чіпів для ШІ-моделей.

Ось ще кілька прикладів великих пов’язаних зі ШІ інвестиційних угод:

  • У червні майнінгова група Hut 8 з Маямі оголосила про 150 млн дол. США інвестицій від Coatue LLC, що дадуть Hut 8 змогу модернізувати нинішні центри опрацювання даних в інфраструктуру штучного інтелекту наступного покоління. Компанія вже придбала понад 1 000 графічних процесорів Nvidia та уклала комерційні угоди про створення нової вертикалі ШІ, що пропонуватиме послуги за моделлю «графічний процесор, як послуга».
  • Ще одна майнерська компанія, яка наважилася на використання штучного інтелекту, це Bit Digital з Нью-Йорка, яка в червні повідомила про укладання угоди на постачання 2 048 графічних процесорів неназваному клієнту на приблизно 275 млн дол. США.

Варто очікувати на ще більше новин про злиття та поглинання, адже майнери прагнуть покращувати обчислювальну інфраструктуру та підвищувати їхню ефективність. А ще не варто забувати, що весь криптовалютний світ поволі рухається до ШІ.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.