Пошкоджене промпідприємство, будинки і гаражі, 2 постраждалих.
Росія вранці 21 листопада запустила по Дніпру міжконтинентальну балістичну ракету та вісім ракет іншого типу. Про це повідомили Повітряні сили ЗСУ.
Російські війська атакували підприємства та критичну інфраструктуру Дніпра ракетами різних типів. Зокрема, із Астраханської області РФ було запущено міжконтинентальну балістичну ракету, із Тамбовської області з винищувача МіГ-31К - аеробалістичну ракету Х-47М2 Кинджал, із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС сім крилатих ракет Х-101 (район пусків - Волгоградська обл.).
"Внаслідок протиповітряного бою підрозділами зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ знищено шість ракет Х-101. По інших ракетах - без суттєвих наслідків", - йдеться в повідомленні.
Російські окупанти атакували Дніпро – пошкодили промислове підприємство, реабілітаційний центр, житлові будинки та гаражі; внаслідок удару постраждали 2 людини. Про це повідомили голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак у Telegram, мер Дніпра Борис Філатов у Facebook.
Видання "Українська правда", з посиланням на "інформовані джерела", стверджує, що під час ранкової атаки на Дніпро 21 листопада російські окупанти вперше вдарили міжконтитентальною балістичною ракетою "Рубеж", яка є потенційним носієм ядерного заряду.
РС-26 «РУБЕЖ»
The Guardian пише, що якщо ця інформація підтвердиться, це буде перше застосування такого типу ракети за час війни.
"Враховуючи те, що РС-26 "Рубеж", а тим паче міжконтинентальні балістичні ракети (наприклад, "Тополь" чи "Ярс"), призначені для доставки зброї масового ураження, це означає лише те, що рф провела демонстрацію можливості ядерного удару, - пише видання DEFENSE EXPRESS. - На тлі цього залишається питання, на які наразі звіт Командування Повітряних сил не дає відповідей. Зокрема, куди саме цілив ворог своєю балістичною ракетою, та яке оснащення було у ній.
Справа в тому, що поставити на умовний "Рубеж", "Тополь" чи "Ярс" конвенційну фугасну бойову частину у глибокій теорії можливо, але не має практичного сенсу через величезну вартість таких ракет. Особливо в умовах, коли більшість цілей в Україні у зоні досяжності російських ОТРК "Искандер" та інших засобів ураження.
Також варто додати, що абсолютна більшість російських далекобійних ракет може мати ядерне оснащення. В тому числі "Искандер", "Кинжал", крилаті ракети типу Х-55 та Х-102, а також багато інших. Тому є питання щодо сенсу використання саме ракети середньої чи взагалі міжконтинентальної дальності проти України навіть для завдання ядерного удару.
І ворог вже використовував крилаті ракети Х-55 із масогабаритними макетами ядерних зарядів. Тобто цілком можливо, що запущена російська балістична ракета була оснащена імітаторами бойових блоків.
Імітатор ядерної бойової частини зі збитої ракети Х-55, Київ, листопад 2022 року
Також під питанням чи були попередженні про пуск та його напрям США, бо анонсування таких запусків є обов'язковою умовою для унеможливлення спрацювання системи попередження про ракетний напад та запуск ракет у відповідь за сценарієм зустрічного ядерного удару..."