Полонені не розмовляють українською, англійською чи російською мовами, розмови з ними відбуваються через перекладачів корейської мови.
Українські воїни у Курській області взяли в полон двох поранених військових з Північної Кореї. Останніх відвезли в Київ, де з ними тепер проводять бесіди слідчі СБУ. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив президент Володимир Зеленський в суботу, 11 січня.
За його словами, це завдання було непросте.
"Зазвичай росіяни й інші військові з Північної Кореї добивають своїх поранених і роблять усе, щоб не збереглося доказів участі ще однієї держави - Північної Кореї - у війні проти України", - додав голова держави.
Президент висловив удячність воїнам тактичної групи № 84 Сил спеціальних операцій ЗСУ та воїнам-десантникам, які захопили у полон цих двох осіб.
"Як і всім полоненим, цим двом солдатам з Північної Кореї надається необхідна медична допомога", - додав Зеленский.
Голова держави доручив СБУ забезпечити журналістам доступ до цих полонених, щоб "світ знав, що відбувається".
Кадри взяття в полон в Курській області другого північнокорейського війського показали і Десантно-штурмові війська ЗСУ.
"Він потрапив у полон вже під час першого бойового завдання, зокрема введенні штурмових дій позицій підрозділів Поліської бригади ДШВ", - розповіли десантники.
На озброєнні у полоненого було спорядження і зброя російського виробництва.
Служба безпеки України розкрила деталі допитів двох військових КНДР, які потрапили у полон до Сил оборони України. Це перші північнокорейці, які потрапили у полон. Раніше ЗМІ з посиланням на розвідку Південної Кореї повідомляли про те, що у полон потрапив один солдат Пхеньяна, але він помер через травми. Про це повідомляє СБУ на Facebook-сторінці в суботу, 11 січня.
СБУ дістала беззаперечні докази участі КНДР у війні РФ проти нашої держави. Мова про двох військових Північної Кореї, одного з яких 9 січня 2025 року захопили бійці тактичної групи № 84 ССО, а іншого – воїни-десантники Збройних Сил України.
Після взяття у полон іноземцям надали всю необхідну медичну допомогу та відвезли Київ. Полонені не розмовляють українською, англійською чи російською мовами, тому розмови з ними відбуваються через перекладачів корейської мови у взаємодії із розвідкою Південної Кореї НРС.
На момент взяття у полон один із іноземців мав при собі військовий квиток російського зразка, виданий на ім’я іншої особи із реєстрацією у Республіці Тува (РФ), а другий взагалі був без документів.
Під час допиту військовий КНДР, у якого було знайдено квиток, заявив співробітникам СБУ, що цей документ йому видали в Росії восени 2024 року. Тоді, за його словами, частина бойових підрозділів Північної Кореї протягом одного тижня проходила злагодження із угрупованнями окупантів.
Полонений заявив, що народився у 2005 році, обіймав посаду стрільця і проходив військову службу у Північній Кореї з 2021 року. Солдат переконує, що їхав нібито "на навчання", а не на війну проти України.
Інший військовополонений 1999 року народження дав практично такі ж свідчення. Частину відповідей на запитання він давав письмово, оскільки у нього травмована щелепа. Він служить війську КНДР з 2016 року на посаді снайпера-розвідника.