ВООЗ близька до оголошення про закінчення пандемії COVID-19

Після низки мутацій коронавірус уже не становить такої небезпеки, як у 2020 році.

Всесвітня організація охорони здоров'я незабаром може оголосити про закінчення пандемії коронавірусу, оскільки після низки мутацій він уже не становить такої небезпеки, як у 2020 році. Про це заявив вірусолог, президент Італійської агенції з ліків (Aifa) Джорджо Палу в інтерв'ю Corriere della Sera.

"Потрібно оголосити кінець пандемії. Я вважаю, що Всесвітня організація охорони здоров’я близька до цього, але затримка пов’язана із залишком обережності", - заявив Палу.

Вірусолог додав, що поширений нині штам Арктур часто стає причиною застуди та кон'юнктивіту у дітей, але захворюванння зазвичай протікає легко.

"Він має дуже короткий інкубаційний період, два дні порівняно з початковими 7-8, що прискорює його передачу, але при цьому вірус зупиняється у верхніх дихальних шляхах, не проникаючи в легені, завдяки чому захворювання протікає у легкій чи безсимптомній формі", - уточнив Палу.

Крім того, Палу повідомив, що необхідність вакцинуватися зберігається тільки для груп ризику, зокрема для літніх людей.

"Чекаємо на офіційний сигнал про закінчення. Звичайно, ми живемо в контексті, який з вірусологічного погляду, безперечно, є постпандемічним. Дані про смертність, захворюваність, італійські та міжнародні госпіталізації, які постійно знижуються, також свідчать про це", - сказав вірусолог.

ДО РЕЧІ

Китайський уряд перешкоджав міжнародним розслідуванням і цензурував обговорення пандемії COVID-19. Репресії й нині породжують дезінформацію, перешкоджаючи зусиллям щодо визначення походження вірусу. Про це повідомляє The New York Times.

Повідомляється, що під тиском свого уряду китайські дослідники приховали дані, вилучили генетичні послідовності із загальнодоступних баз даних та змінили важливі деталі у матеріалах, поданих у журналах. Редактори західних журналів сприяли цим зусиллям, погоджуючись на ці редагування або відкликаючи статті з незрозумілих причин.

Міжнародна група науковців виявила дані про генетичні послідовності, які китайські дослідники зібрали на ринку в Ухані в січні 2020 року, але приховували від іноземних експертів протягом трьох років.

Як зазначає The New York Times, приписати цензурі якийсь мотив неможливо. Пекін контролює і формує інформацію як щось зрозуміле, особливо в моменти кризи. Але частина цензури змінила графік ранніх заражень, що є делікатною темою, оскільки уряд зіткнувся з критикою на тему оперативності реакції на спалах захворювання.

Видання підкреслює, що немає жодних доказів, що цензура покликана приховати конкретний сценарій виникнення пандемії.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.