Проєкт передбачає зміни в процедурі видачі ветеринарних паспортів та їх диджиталізацію. До нього планують підключити приватні ветклініки.
В Україні стартує державний проєкт з ідентифікації та реєстрації домашніх тварин, який передбачає створення Єдиного державного реєстру та запровадження електронних ветеринарних паспортів. Про це у вівторок, 27 серпня, повідомили у Міністерстві агрополітики з посиланням на заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Дениса Башлика.
Він повідомив, що проєкт був ініційований Мінагрополітики спільно з Держпродспоживслужбою та Мінцифри.
"Раніше видавати офіційні документи для тварин мали право тільки державні заклади ветеринарної медицини. Після запуску проєкту видача ветеринарних документів стане диджиталізованою, прозорою та доступною послугою, а отримати паспорти державного зразка можна буде не тільки в державних, а й у приватних ветклініках, які долучаться до проєкту", - пояснив заступник міністра.
Він додав, що в Україні також запустять Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Інформація до цього реєстру буде вноситися під час візиту до ветеринарного лікаря. Зокрема у реєстрі зберігатимуться дані про власника тварини, історія щеплень. А після наповнення реєстру електронні ветпаспорти мають з'явитись у Дії.
"Друга наболіла проблема, яку ми почнемо вирішувати - відсутність верифікованої державної інфраструктури для пошуку загублених тварин і повернення їх додому", - зауважив Башлик.
Він додав, що реєстрація та чипування тварин має полегшити їх пошук та ідентифікацію.
"По-третє, запровадження системи ідентифікації та реєстрації домашніх тварин - це ефективна європейська практика, яка дозволяє підійти до проблеми комплексно: не лише регулювати кількість безпритульних тварин, але й успішно протидіяти сказу", - пояснив заступник міністра.
За словами Дениса Башлика, вже цієї осені запрацює Єдиний державний реєстр домашніх тварин. На другому етапі команда проєкту реалізує відображення ветпаспортів у застосунку "Дія". В подальшому реалізація проєкту з ідентифікації та реєстрації домашніх тварин дозволить інтегрувати українську базу даних з міжнародними реєстрами, зокрема Europetnet.