Тепер рідні можуть його поховати.
Родичі майже рік шукали бійця, який вважався зниклим безвісті. Вони змогли з точністю до квадратного кілометра встановити місце, де він ймовірно загинув. Це місце поблизу Богородичного на Донеччині. Останки українського військового і знайшли пошуковці асоціації "Плацдарм", - повідомляє "Суспільне".
Розірвані снарядами дерева та згоріла техніка просто серед лісу: неподалік Богородичного минулого року точилися запеклі бої.
Нині, рік потому, члени асоціації "Плацдарм" шукають тут тіла двох загиблих воїнів ЗСУ.
"Ми думаємо, що це військовослужбовець 81-ї ДШВ. Вони загинули тут у травні місяці. І вважаються зниклими безвісті", — розповів керівник пошукового загону асоціації "Плацдарм" Олексій Юков (на фото).
За словами Олексія Юкова, до пошуковців звернулися родичі бійців. І вказали територію — кілометр на кілометр, де можуть бути останки. Кілька днів довелось чекати, поки територію оглянуть сапери. Тіло першого бійця знаходять, за словами пошуковця, — майже дивом.
"Я думаю, це російські солдати його присипали грунтом. Його майже не видно було: тут кругом такі бугорки. Я навіть не знаю, як ми на нього вийшли, така чуйка. Прям на нього вийшли — щупом тільки раз, а там людина", — розповів один з членів пошукового загону.
Тіло огляднули, шеврон на формі підтвердив здогадки. Поруч знайшли два телефони, розпізнавальних знаків — немає.
"Мінна травма. Перебило дві ноги. Може, десь розтяжка була. Типові пошкодження кінцівок вище коліна, ось це стегнові кістки. Права променева ліктьова кістка пошкоджена на руці. Був турнікет на нозі. Це говорить про те, що йому надавали медичну допомогу. Або він сам хотів надати. Але загинув від того, що втратив багато крові", — після огляду тіла бійця, розповів Олексій Юков.
За словами пошуковця, щоб встановити особистість загиблого, зроблять ДНК-експертизу. Після чого родичі зможуть поховати воїна. Другого військового поки не знайшли.
ДО РЕЧІ
З початку повномасштабного вторгнення росіян зниклими безвісти вважаються близько 7 тис. наших захисників. Є підстави вважати, що більшість з них - живі. А для рідних тих, хто загинув, важливо, щоб хоч знайшли їхні тіла.
"Ми хочемо зробити все можливе, щоб рідні не почувалися самотньо, щоб вони розуміли, що активний пошук триває", - зазначив Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко під час круглого столу "Особливості роботи з повернутими з полону військовими та розшук зниклих безвісти" у Military Media Center, - повідомляє АрміяInform.
Він також повідомив, що поблизу лінії фронту працює сім пошукових груп, які "відпрацьовують" локації, на яких під час боїв зникали люди. Здійснено вже понад 50 виїздів на деокуповані території, в результаті чого ексгумовано більше тисячі тіл, знайдено речі та документи загиблих.
Вже знайдено близько 500 тіл українських захисників. Також зібрані й останки російських загарбників, які доставлено до визначених місць зберігання.
"Україна є цивілізованою європейською державою, яка суворо дотримується норм та принципів міжнародного гуманітарного права. Ми ініціювали з перших днів агресії повернення тіл загиблих окупантів до Росії", - підкреслив він.
Тим, хто через війну втратив зв’язок з рідною людиною та не може її самостійно знайти, можна зателефонувати до Національного інформаційного бюро (НІБ), яке зорієнтує, що слід робити. Телефони його гарячої лінії такі: 1648 та +38 (044) 287-81-65.
Крім того, можна звернутися до Об’єднаного центру СБУ з пошуку та звільнення полонених за телефонами (067) 650-83-32, (098) 087-36-01, або письмово на електронну адресу: united.centre.ssu@gmail.com.
Можна також зателефонувати на гарячу лінію Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, за номером 0-800-339-247 або +38(095)-896-04-21 (для дзвінків з-за кордону через месенджери Viber, WhatsApp, Signal).