Росія не захотіла забирати за обміном юного зрадника-навідника з Бахмута

За його наведенням було вбито щонайменше 50 захисників України.

На каналі в Youtube Володимира Золкіна вийшло інтерв'ю із 17-річним зрадником із Бахмута Володимиром Маркіним, якого 19 травня суд визнав винним у колабораціонізмі і засудив до 10 років ув'язнення.

Навесні 2022 року неповнолітній мешканець Бахмута в Telegram познайомився з інформатором російських спецслужб Євгенієм і погодився допомагати у веденні бойових дій проти Збройних сил України. Із 30 травня і по 19 липня він передавав інформацію щодо розташування українських військових і наслідки російських обстрілів — надсилав скриншоти карт із відмітками та голосові повідомлення.

Молодик діяв із політичних та ідеологічних мотивів і, як вважається, бажав окупації Донецької області.

Його співрозмовник отриману інформацію передавав негласному позаштатному співробітнику "ЦСО МГБ ДНР" та колишньому начальнику розвідки артилерії 100 "ОМСБР ДНР" з метою подальших ракетних ударів по особовому складу та місцям скупчення військової техніки ЗСУ.

У червні 2022-го обвинуваченого додали в закриту групу в Telegram, учасниками якої були працівники спецслужб РФ та незаконних збройних формувань, а також інші завербовані корегувальники.

12 липня 2022 року хлопець передав скриншоти карти з відмітками про місце розташування особового складу та військової техніки і засіб звʼязку Starlink. 19 липня росіяни обстріляли цю позицію. Того ж дня обвинувачений сходив у розвідку на місце влучання ракет. Після цього він повідомив, що українські військові все ще там залишаються. 22 липня окупанти обстріляли обʼєкт вдруге. Згідно з озвученою в суді інформацією, жертвою цих обстрілів стали не менше 50 українських військовослужбовців.

Зловмисника затримали в серпні 2022 року і взяли під варту.

У відеосюжеті розповідається про подальшу долю юного зрадника. Росія внесла його до списків на обмін, і українська Феміда прийняла відповідні процесуальні дії. Проте, через 2 місяці, з'ясувалося, що Володимир Маркіним країні-агресору не потрібен. Тому суд провів нове засідання, і тепер зрадник має провести за ґратами 9 років життя.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.