Випускник краматорської школи «будує» рідне місто у комп'ютерній грі

Через війну колишній учень 5-ї школи Ярослав Шишмило змушений був залишити Краматорськ, але місто не забув.

Протягом восьми років 17-річний Ярослав Шишмило грав у Minecraft. Нещодавно в юнака з`явилось нове захоплення – будувати в улюбленій грі. Спочатку створював нереальні міста, блукаючи незнайомими вулицями...

“21 лютого 2023 року я вирішив зайнятися одним невеликим проектом – будівництвом мого рідного міста у грі Minecraft, - розповідає Ярослав виданню "Pro100media". - На жаль, через війну мені довелося покинути місто і, як мінімум, через зруйноване житло я не маю можливості повернутися (без урахування інших аспектів прифронтового міста). Усвідомивши що найближчими роками я не зможу погуляти рідним містом – я вирішив відтворити його в грі.

mk2

mk3

Я трохи вирішив урізноманітнити місто від реального, дати будинкам трохи іншої архітектури, фасадів та навіть колір будинку".

mk4

mk5

Але все одно у місті виразно видно проспект Миру, міськвиконком, площу Миру, ПКіТ НКМЗ, центральний фонтан, колишній офіс Приватбанку, кінотеатр «Родина».

mk6

“Я це більше б назвав, Краматорськ моєї мрії, ніж справжній Краматорськ. Якщо говорити про фонтан, то я брав саме з проєкту, яким він міг би бути і там трішки додавав фасади будівель, змінював колір будівель, невеличкий торговельний центр я додав, а так більше нічого свого не додавав”, – пояснив Ярослав.

mk7

mk9

Ярослав закінчив ЗОШ №5. Рідний навчальний заклад він теж відтворив у віртуальному просторі.

mk10

Нині юнак живе у Словаччині та вчиться у технічному університеті, опановує професію інженера програмного забезпечення. Краматорець і надалі продовжуватиме займатися “віртуальним” будівництвом. Найближчим часом планує створити у Minecraft ще два добре знайомі йому міста – Дружківку та Маріуполь.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.