Там, де була вода

До чого призвело руйнування греблі Каховської ГЕС: ось як зараз виглядають місця, де раніше водилася риба та ходили яхти.

Після знищення греблі Каховської ГЕС у ніч на 6 червня 2023 року вода Дніпра затопила близько 80 населених пунктів Херсонської та Миколаївської областей.

Руйнування греблі спричинило не лише затоплення міст і селищ нижче Каховської ГЕС за течією Дніпра, а й обмелення тих місць, що вище — в Запорізькій області. На прохання «Медузи» український фотограф Павло Корчагін з'їздив у Запорізьку область та показує, як змінився її ландшафт через рік після катастрофи.

"Природа бере своє — і, хоч і протягом тривалого часу, все ж таки відновлює дисбаланс, - повідомляє журналіст. - Та й люди досить швидко пристосовуються до нової реальності. Але водночас видно, що життя на цій землі зламалося. Не лише через підрив Каховської ГЕС, а взагалі від війни. Судноплавство закрите. Річка мертва. Користуватися нею у повному обсязі неможливо.

002

Чоловік на мілини у Запоріжжі

Коли я побачив цю людину, у мене було відчуття, ніби людей довкола не залишилося, а вона — остання на Землі.

003

Крива Бухта у Запоріжжі. На місці, де раніше був яхт-клуб, тепер пустир

Місця, звідки пішла вода, нагадали мені майданчик, де знімали фільм "Сталкер". Мені постійно здавалося, що я потрапив до якоїсь зони після катастрофи. В принципі так і є.

004

Прогулянкові катери на мілини у Запоріжжі

У порту Запоріжжя досі висять оголошення, що катерами можна вирушити на екскурсію.

005

Житель Запоріжжя продовжує рибалити у Кривій Бухті незважаючи на повітряну тривогу, що звучить.

Мене вразили баржі та крани, що залишилися на мілинах. Здається, ніби вони кити, викинуті на берег, які тут залишилися вмирати.

006

008

007

Шкала на борту судна, стоящего в порту Запорожья, показывает осадку судна

009

Саморобні причали для човнів у Запоріжжі стали не потрібні після того, як пішла вода

Місця, де раніше тік Дніпро, стали мілинами. Тепер місцеві жителі приходять сюди засмагати

010

Обмеліле русло притоку Дніпра, річки Мокра Московка

011

Дно обмілілого Дніпра у селі Розумівка Запорізької області

Причал в деревне Разумовка на Днепре стал причалом посреди поля. Я так и не понял, зачем там стоит кресло. Мне показалось, что это катапульта, которая должна выкинуть тебя отсюда.

012

013

Берег та дно Каховського водосховища біля села Малокатеринівка перетворилися на поле 

Це місце вразило мене найбільше. Спочатку я навіть не хотів вірити, що все це зелене море – місце, де раніше була вода. А зараз там уже виросли верби майже за два метри заввишки. Колись у Малокатеринівці був великий риборадгосп, все село жило за рахунок річки та риби. Мешканці сміються, що незабаром там, де колись була риба, почнуть бігати кабани.

014

Рибалки на березі Дніпра у селі Канівське Запорізької області

Слідом на березі видно, наскільки впав рівень води. Рибалки кажуть, що риби в Дніпрі тепер поменшало: вона пішла разом із водою..."

015

Навантажувальний термінал зернового елеватора в селі Біленьке — його збудували, щоб сплавляти зерно річкою. Зараз він не використовується: рівень води сильно впав, і транспортування по воді стало неможливим

016

Рибалки в селі Лисогірка на правому березі Дніпра 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.