Вміння готувати кулінарні шедеври - одне з найдавніших мистецтв у світі, воно розвивалося і удосконалювалося протягом цілих століть.
Сьогодні ми маємо тисячі різноманітних страв, від найвишуканіших, які готують у фешенебельних ресторанах, до вуличної їжі. Проте, за результатами численних опитувань цілком можливо виділити з усього цього величезного асортименту страви, які з року в рік користуються популярністю і заслуговують звання найсмачніших.
Хоча в нашу епоху інформації будь рецепти легко доступні, це зовсім не означає, що гастрономічний туризм втратив свою актуальність. Є безліч чинників, через які їжа не може "подорожувати". Це і дбайливо збережені в секреті унікальні подробиці рецептів і неповторні особливості місцевих продуктів і навіть такі на перший погляд незначні дрібниці, як склад води або вологість повітря в конкретній місцевості. Тож бажаючим спробувати найкращі страви різних країн світу варто вирушити до них на батьківщину, щоб відчути їх справжній смак. А для українських гурманів ми рекомендуємо дослідити безліч рецептів смачних салатів https://krainau.com/salaty.html та випічки https://krainau.com/vypichka.html
Качка по-пекінські
Один з головних символів китайської кухні, смажена у великій печі на повільному вогні вкрита сиропом качка з хрусткою тонкою шкіркою. Рецепт качки по-пекінськи з'явився ще XIV-го століття, він був розроблений придворним дієтологом спеціально для імператора династії Юань. Найкраще цю страву готують в спеціальних ресторанах, розташованих у столиці Китаю. Для приготування використовують спеціально вирощених птахів, крім того, правильна подача пекінської качки супроводжується традиційною церемонією розділення її на безліч дрібних шматочків. Подають качку, зазвичай, з тонкими млинцями, цибулею і бобовим соусом.
Масаман-карі
Це таїландська страва малайзійського походження відома незвичайним поєднанням солодкого і солоного смаку. На відміну від інших видів карі, наприклад зеленого або червоного, масаман майже не гостре, зате дуже пряне. Головні його інгредієнти - дрібно порізана яловичина і картопля, тушковані в кокосовому соусі. Найчастіше ще додають смаженого арахісу, або горіхи кеш'ю. Страву щедро приправляють спеціями: кардамоном, корицею та іншими. Як і всі каррі, масаман-карі подають з вареним рисом.
Фуа Гра
Фуа-гра, приготоване з гусячої печінки, вважається одним з головних французьких делікатесів. Історія ласощі почалася ще в стародавньому Єгипті, де домашніх птахів часто примусово відгодовували для отримання жирної і м'якої печінки. У Франції ця традиція виникла з другої половини XVIII століття. Зараз страва є офіційно визнаною частиною гастрономічної і культурної спадщини країни. Подається фуа-гра зазвичай холодною, як закуска, класичним вважається поєднання печінки з білим вином сотерн.
Фондю
Знаменита швейцарська страва, яке представляє собою розтоплений сир, в який за допомогою спеціальних довгих виделок занурюють шматочки хліба, овочів, або м'яса. Справжнє фондю готується у великому казані, який стоїть на відкритому вогні, але головний секрет його вишуканого смаку полягає в тому, які саме види швейцарських сирів кладуть до фондюшниці. Також до складу страви входить біле вино, або алкогольний напій кіршвасер.
Марсельський буябес
Буябес вважається справжньою перлиною провансальської кухні, ця французька юшка складається з більше ніж 10 видів риби, деяких інших морепродуктів та прянощів. Першовідкривачами страви стали рибалки Марселя, спочатку вони просто варили суп з риби, яку не встигли продати на ринку. Через багато років, буябес зацікавив шеф-кухарів і перетворився на гастрономічну візитну картку міста. Готують його в два етапи: спочатку варять бульйон, додаючи до нього часник, шафран, помідори і багато інших інгредієнтів, а вже потім додають рибу. Дегустувати буябес краще в традиційних марсельних ресторанах, де слідують класичним рецептам.
Італійський тірамісу
Батьківщиною тірамісу є місто Сієна, розташоване в італійській провінції Тоскана. Це легкий десерт, обов'язковими інгредієнтами якого є сир маскарпоне і печиво савоярді. За своєю структурою він трохи нагадує пудинг, але смак, звичайно ж, сильно відрізняється. Вважається, що справжній унікальний тірамісу неможливий без свіжих продуктів виключно італійського походження.
Аргентинський стейк
Як не дивно, єдиного правильного рецепту приготування аргентинського стейка не існує. Чому ж тоді ця страва є настільки знаменитою і популярною? Вся справа в яловичині і пасовищах - Аргентина славиться найбільшою кількістю породистих корів в світі і великою кількістю екологічно чистих природних територій. Подають аргентинський стейк зазвичай з червоним вином місцевого виробництва.
Пад Тай
Пад Тай входить до числа національних страв Таїланду, він дуже популярний і у місцевих жителів і серед численних туристів, які приїжджають на відпочинок. Готується з рисової локшини, яку обсмажують з креветками (або м'ясом) і великою кількістю додаткових інгредієнтів: квасолею, тофу, горіхами, часником і так далі. Страву зазвичай прикрашають часточками лайма. Продається пад тай в Таїланді повсюдно, від візків вуличних торговців їжею до фешенебельних ресторанів.
Віденський шніцель
Знаменитий віденський шніцель зустрічається практично в усіх куточках світу, але за твердженням гурманів, унікальним і неповторним смаком обладає тільки шніцель, приготований в австрійських ресторанах. Історія цієї страви налічує чотири століття, протягом яких кращі шеф-кухарі відточували до ідеалу мистецтво його приготування.
Класичний віденський шніцель готують з тонкої яловичої вирізки, обсмаженої у великій кількості топленого жиру або вершкового масла. Страву прикрашають лимоном і петрушкою та подають з гарніром.
Фейжоада
Фейджоада сьогодні є традиційною португальською стравою, а з'явилася вона в Бразилії. Згідно з популярною версією, рецепт страви був створений XV-го століття африканськими рабами. Фейджоада містить суміш чорних бобів і декількох видів м'яса, а також копченої ковбаси, приправлених великою кількістю спецій. Залежно від регіону Португалії, загальноприйнятий рецепт страви може дещо видозмінюватися, наприклад в Алгарве туди додають навіть морепродукти. Подають фейджоаду зазвичай з білим рисом і апельсинами, останні допомагають полегшити травлення, бо страва гостра і висококалорійна.