Мільйон у спадок. Хто заповів гроші Залужному

Головнокомандувач Збройних сил генерал Валерій Залужний отримав у спадок із США 1 мільйон доларів, після чого передав усі ці гроші на потреби української армії.

Надбанням громадськості стала абсолютно унікальна історія. Американець українського походження заповів головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному 1 мільйон доларів. Всю отриману суму генерал пожертвував на ЗСУ. Ким був таємний меценат?

Про це пише "Кореспондент".

Вчений із Microsoft

Григорій Степанець помер 24 жовтня 2022 року у місті Редмонд (штат Вашингтон, США). Саме тут розташована штаб-квартира компанії Microsoft, де довгий час працював Степанець. Місто відоме заможним рівнем життя через значну кількість високооплачуваних працівників технологічних компаній. За інформацією УП, Степанець працював у Microsoft з кінця 1980-х, коли переїхав із СРСР до США.

Народився він у квітні 1938 року у Вінниці. Батько Григорія Степанця загинув під час Другої світової війни та настання німецької окупаційної армії у жовтні 1941 року. Григорія з матір'ю евакуювали на Урал, де вони пережили голод та інші поневіряння. Після війни родина повернулася до Вінниці, де вижити у нові голодні роки їм допоміг дядько Григорій. Як інвалід війни (він був поранений і втратив ногу) той отримував військову пайку і ділився з ними.

Вищу освіту в галузі математики та хімії Григорій Степанець здобув у Москві, де у 1956 році став студентом Московського державного університету імені М. В. Ломоносова. Захистив кандидатську роботу із фізичної хімії. Володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.

Працював у Геофізичному науково-дослідному інституті у Москві. Втратив роботу після того, як підписав листа на підтримку дисидентів: Степанця звільнили з сфальсифікованого приводу, він зазнав переслідувань КДБ.

Російський правозахисник Олександр Черкасов, голова ради правозахисного центру Меморіал, підтвердив, що за історією Степанця "прихована одна стара московська дисидентська історія". З того часу повноцінно працювати українець не міг і подав заявку на отримання виїзної візи, проте йому відмовили.

Лише після приходу Михайла Горбачова до влади в СРСР Григорій Степанець домігся дозволу виїхати з Радянського Союзу.

У 1989 році він приїхав до США і почав працювати у штаб-квартирі Microsoft у Редмонді. Маючи досвід роботи старшим системним програмістом та аналітиком, став розробником програмного забезпечення.

З любов'ю до України

У Григорія Степанця залишилися дочка, онук та правнук. Як розповіли родичі Степанця, “з любов'ю Григорія до України можна було порівняти лише його любов до рослин та дерев”.

Залужний направив гроші, які несподівано звалилися на нього, в повному обсязі на спецрахунок Нацбанку для збору коштів на потреби армії. Це підтверджено SWIFT-повідомленням банку від 5 січня 2023 року.

“Я все своє життя віддав Збройним силам. І не мав жодних сумнівів, що повинен зробити зі спадщиною. Остання воля пана Григорія, вочевидь, полягала в тому, щоби підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний усім, хто допомагає Збройним силам України. І вдячний своїй родині за розуміння”, - зазначив Залужний у коментарі УП.

Колишній народний депутат України Борислав Береза повідомив, що Степанець також заповів ще по 2 млн доларів двом українським університетам – Національному університету Києво-Могилянської академії та Українському католицькому університету.

Ще 1 млн. доларів, як стверджує Береза, Степанець залишив для ізраїльської армії ЦАХАЛ.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.