Щоб захистити очі від сонця, варто обрати окуляри із якісними лінзами та фільтром, який на 100% захищає від ультрафіолету.
Одразу попередимо, що таких ви не знайдете на вуличних стендах чи у кіосках в підземних переходах. В таких місцях немає обладнання, щоб перевірити якість лінз чи рівень UV-захисту. Купуйте окуляри в перевірених оптиках, які пропонують сертифіковані товари. Замовити якісні сонцезахисні окуляри також можна в інтернет-магазині, наприклад цьому https://kyivlinza.ua/catalog/solntsezashchitnye-ochki/, який працює на базі реальної оптики.
На що вказує категорія світлофільтра?
На завушниках сонцезахисних аксесуарів завжди є маркування у форматі "С" або "Cat". Це маркування категорії світлофільтра, який вказує, скільки світла проводить лінза до поверхні очей. Існує 4 категорії від 0 до 3. Чим більша цифра — тим темнішими є лінзи. Оптика з маркуванням "Cat 0" та "Cat 1" є прозорою, тому призначена для використання у приміщенні або надворі у похмурі дні. Нагадаємо, навіть такі моделі мусять мати UV-фільтр, адже ультрафіолетові промені проходять крізь хмари.
Категорію світлофільтра варто обирати з урахуванням місця, де ви плануєте носити сонцезахисні аксесуари:
- Лінзи 2 категорії пропускають не більше 40% світла та є ідеальними для використання у великих містах, де значну частину сонячного проміння відсікають багатоповерхівки та крони дерев. Оптика 2 категорії найкраще підходить для керування автомобілем.
- 3 категорія пропускає не більше 18% світла та призначена для використання в особливо сонячні дні. Якщо ви плануєте відпустку на морі, пікнік на природі чи подорож у сонячну країну, обирайте аксесуари з маркуванням "Cat 3". В них можна керувати автомобілем протягом дня, поки є гарне освітлення.
- 4 категорія — особлива, адже пропускає до очей від 3 до 8% світла. Це найтемніша оптика, яка продається у спеціалізованих туристичних та спортивних магазинах. Окуляри із маркуванням "Cat 4" призначені для походів у гори чи перебування у країнах, близьких до екватора. Їх не варто носити у місті, а ще в них заборонено керувати автомобілем.
Захист від ультрафіолету — головна вимога до оптики
Дехто вважає, щоб захистити очі, достатньо обрати максимально затемнені окуляри. Насправді ж, навіть прозорі лінзи можуть захистити очі від шкідливих випромінювань, якщо мають відповідне покриття. Недосвідчені покупці часто плутають два поняття: захист від ультрафіолету та світлофільтр. Захист від УФ-променів не залежить від кольору чи тонування. Ви можете обрати окуляри зі світло-блакитними скельцями, які мають фільтр UV 400 — це максимальний захист.
Водночас найтемніші лінзи без УФ фільтра є небезпечними, адже в них очі отримують ще більше шкідливого випромінювання. Це пояснюється природною здатністю зіниць звужуватись при яскравому освітленні. Коли людина надягає темні окуляри, зіниці не звужуються, тому площа ураження є більшою. Офтальмологи радять не носити сонцезахисні аксесуари, якщо ви не впевнені, що вони мають UV-фільтр. Перевірити це можна оптиках, які мають спектрометр. Цей апарат визначає довжину хвиль, яку утримує лінза. Безпечними є показники UV 380-400.