Червоний Хрест заявив, що не гарантував безпеку полонених захисників Маріуполя

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста заявили, що не могли гарантувати безпеку українських військових, які виходили з заводу "Азовсталь", і "заздалегідь пояснили це сторонам".

Про це йдеться в заяві організації.

“Ми не гарантували безпеку військовополонених, які потрапили в руки ворога, тому що це не в наших силах. Ми заздалегідь прояснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов’язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та громадської цікавості, а також від наслідків військових дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених”, – заявили в МКЧХ.

У Червоному Хресті стверджують, що були лише нейтральним посередником під час виходу військових із Азовсталі. Також МКЧХ зібрав всю інформацію про полонених за умови, що згодом буде дозвіл їх відвідувати.

Після вбивства українських полонених в Оленівці МКЧХ запросив у Росії доступ до колонії та місць, де лікують постраждалих або куди могли перевезти тіла.

Також Червоний Хрест запропонував підтримати евакуацію поранених та безплатно передати медикаменти, але РФ досі не відповіла на жодну з пропозицій. МКЧХ були у Оленівці один раз, у травні, коли доставляли туди цистерни з водою. Тоді вони не мали доступу до військовополонених, яких утримували на індивідуальній основі.

ДО РЕЧІ

Росія працює над фабрикацією доказів удару ЗСУ по військовополоненим у Оленівці. Про це пише Associated Press із посиланням на джерела в американських розвідслужбах.

В американській розвідці вважають, що Росія намагається створити неправдиві докази та покласти на Україну відповідальність за загибель військовополонених у Оленівці 29 липня. Про це повідомив AP офіційний представник США, знайомий із даними розвідки.

Агентство повідомляє, що частково розсекречені розвіддані показують, що російські офіційні особи спробують підкинути боєприпаси високомобільних артилерійських ракетних систем середньої дальності або HIMARS як “докази” того, що за місцем розміщення військовополонених використовувалися системи, надані Україні США.

Розвідка вважає, що Росія спробує вжити таких заходів, оскільки очікує, що незалежні слідчі та журналісти зрештою отримають доступ до Оленівки.

3 серпня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що ООН створює групу для вивчення вибуху у слідчому ізоляторі в Оленівці, внаслідок якого загинули десятки українських військовополонених.

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.