Росія замовила в Ірану тисячу ударно-розвідувальних БПЛА

Перші дрони вже застосовувалися в Україні.

Росія замовила в Ірану 1 тисячу ударно-розвідувальних безпілотників. Про це повідомив ліванський дослідник і журналіст Елайджа Маг'є, - пише видання "Цензор.Нет"

"Росія підписала контракт з Іраном на покупку 1000 БПЛА після того, як Іран поставив кілька літаків і тренажер, на якому тренувалися російські офіцери. Перші дрони вже застосовувалися в Україні", - повідомив журналіст.

Зокрема, йдеться про Shahid 129*.

За словами Маг'є, останнє десятиліття РФ не приділяла належної уваги і інвестицій індустрії дронів, а зосередилася на розробці гіперзвукових ракет. Але, як показала війна в Україні, безпілотники стали необхідні кожній армії.

***

Іранські безпілотники, які замовила росія, можуть з'явитися на фронті на початку вересня чи наприкінці серпня. Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов на своєму YouTube каналі.

"Ситуація прояснюється. Ми не знаємо точну цифру, але Іран все ж таки передає РФ безпілотники. У відкритих джерелах була цифра - 46 комплексів. Скільки це безпілотників - важко сказати. Зараз є інформація від розвідки, що іранські фахівці вже почали навчати російських операторів користуватись БПЛА "Shahed 129". Коли вони будуть готові - також важко сказати", - повідомив він.

За словами військового експерта, на фронті безпілотники можуть з'явитися на початку вересня чи наприкінці серпня.

* Shahed 129 — іранський одномоторний середньовисотний безпілотний бойовий літальний апарат середньої висоти, розроблений компанією Shahed Aviation Industries для Корпусу вартових ісламської революції (КВІР). Shahed 129 здатний виконувати бойові та розвідувальні місії та має ресурс роботи 24 години; він подібний за розміром, формою та роллю до американського MQ-1 Predator і вважається одним із найефективніших БПЛА на іранському озброєнні.

БПЛА використовувався для авіаударів під час громадянської війни в Сирії та для прикордонного патрулювання на східному кордоні Ірану.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.