Словаччина попрощалась з МіГ-29AS, які передаються Україні

Після отримання МіГ-29AS ці літаки у Повітряних Силах України стануть наймолодшими машинами.

Повітряні Сили України вже невдовзі посиляться винищувачами МіГ-29 від Словаччини, як вже повідомлялось раніше, ця країна має на озброєнні дев'ять Міг-29AS та два МіГ-29UBS, які передаються Україні.

Передача машин має відбутися вже найближчим часом, якщо не відбулась вже без додаткових урочистих заходів.

Справа в тому, що повітряні сили Словаччини вже офіційно повідомили, що попрощались з МіГ-29 та опублікували серію відповідних повідомлень.

"Прощання з нашими "МіГ"ами. Весь аеропорт пішов у тишу.. Всі в очікуванні прибуття наших МіГ-29.. І цей момент настав. Наші красуні прилетіли. Сльози на очах у багатьох...", - йдеться у дописі під відео, на якому четвірка Міг-29AS проходить над аеродромом.

Також була викладена цитата одного зі словацьких пілотів-винищувачів, який зізнався, що для нього "МіГ-29 був, є і назавжди залишиться в моєму серці як виняткова машина та "друг", який дарував мені радість, який був надійним і який завжди повертав мене додому".

Маємо зазначити, що Словаччина передавши МіГ-29 залишається взагалі без винищувачів на озброєнні, більше того, ця країна свого часу і передала ЗРК С-300 до України. Тому задачу захисту неба країни взяли на себе Польща та Чехія, поки замовлені Братиславою F-16 не досягнуть операційної готовності. Нагадаємо, що Словаччина у 2019 замовила у США 14 винищувачів F-16V Block 70/72, які обійшлись у 1,8 млрд доларів разом з усіма супутніми послугами та озброєнням, перші машини очікуються у 2023 році.

Водночас для України посилення МіГ-29AS має величезне значення. Справа в тому, що ці машини будуть наймолодшими винищувачами у складі Повітряних Сил України, які з 1991 року не отримали жодного нового винищувача, а лише модернізовували наявні машини.

А словацькі літаки були отримані від РФ за борги у 1994-1996 роках. Машини надійшли у найсучаснішій на той час версії МіГ-29С, яка мала збільшене бойове навантаження та запас палива, а також оновлене бортове оснащення.

mig

Через 10 років, у середині 2000-х років, Словаччина провела модернізацію бортів до версії AS, завдяки чому був оновлений радіолокаційний прицільний комплекс літака і була встановлена РЛПК-29М зРЛС Н019МЭ "Топаз", яка має більшу дальність огляду та завадостійкість, а також можливість обстрілу одночасно двох цілей. Були оновлені і двигуни, які отримали більший ресурс, а загальний ресурс машини був оцінений до 2035 року.

Також у кабіні були встановлені багатофункціональні дисплеї, оновлена апаратура зв'язку та навігації за стандартом НАТО. Водночас, попри чутки, словацькі МіГ-29AS не мають можливості "на пряму" використовувати західні ракети "повітря-повітря", інтеграції західного озброєння на ці літаки не передбачалось. Хоча це і не виключає таку можливість, як відносно ракет "повітря-повітря", так і відносно ракет "повітря-земля".

Джерело: Defense Express 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.