Диктатор Білорусі вперше визнав, що став спільником свого російського колеги

Протягом семи місяців Лукашенко вдавав, що він тут ні до чого.

Формальний керівник Білорусі Олександр Лукашенко визнав участь країни у війні Росії проти України. Про це він заявив під час наради з питань військової безпеки, повідомляє Белта у вівторок, 4 жовтня.

"Що стосується нашої участі у "спеціальній військовій операції" в Україні, ми беремо участь там. Ми цього не ховаємо. Але ми нікого не вбиваємо. Ми нікуди не спрямовуємо своїх військових. Ми не порушуємо своїх зобов'язань", - сказав Лукашенко.

Він уточнив, що участь Білорусі полягає у тому, щоб не допустити поширення цього конфлікту на територію Білорусі.

"По-друге, щоб не допустити завдання удару по Білорусі під прикриттям спеціальної військової операції з боку Польщі, Литви та Латвії. Як я казав, у спину росіянам стріляти ніхто не буде з території Білорусі. Ось наша участь", - додав Лукашенко.

До цього протягом семи місяців вторгнення Росії до України Лукашенко заперечував участь Білорусі у війні, незважаючи на те, що небо Білорусі стало прохідним двором для російських літаків, що завдають ударів по Україні.

Крім того, Олександр Лукашенко заявив, що в країні "здобудуть науку" з мобілізації в Росії, що "після закінчення жнив акуратно потрібно закликати людей і уточнити все у військкоматах". 

За словами Лукашенка, "немає необхідності оголошувати мобілізацію", але "як тільки в Росії оголосили мобілізацію, ми бачимо, які там недоліки".

"Це для нас урок: треба у кожному районі без жодного насильства, без шуму, - те, що я вам і доручав... Закінчиться жнива, акуратно треба закликати в районі людей, подивитися їхню наявність та уточнити всі наші матеріали, списки та документи у військкоматах", - заявив лідер Білорусі.

Як зазначив Лукашенко, "це жодного відношення до мобілізації не має" і "не для того, щоб їх куди спрямовувати когось вбивати".

ДО РЕЧІ

За кілька днів перебування в Білорусі перекинуті "на навчання" російські резервісти, призвані в рамках "часткової мобілізації" ("чмобики"), скоїли понад 30 зґвалтувань та 9 пограбувань. Про це пише "24 канал".

Крім того, путінські ординці підозрюються у вбивстві молодої людини, яка стала випадковим свідком скоєння росіянами сексуального злочину.

"Швидше за все, жодного покарання за нахабне порушення закону опричники кремля традиційно не понесуть. Оскільки Лукашенку не вигідно погіршувати відносини з росією, міліціонери отримали наказ затягувати з розслідуванням справ, мінімізувати кількість написаних заяв про правопорушення, а також шукати осіб, які можуть бути притягнуті до відповідальності, не з числа російських військовослужбовців", - йдеться у повідомленні.

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.