МАГАТЕ заявило про зникнення в Лівії близько 2,5 тонн урану

Інспектори організації виявили, що на одному з полігонів Лівії не вистачає 10 бочок.

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії виявили, що з одного із полігонів Лівії безвісти зникло приблизно 2,5 тонни природного урану. Про це повідомляє Reuters.

Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив країнам-членам організації, що на місці зберігання урану не виявлено жодної бочки. Куди вони поділися, невідомо.

Уран зник з об'єкта, який більше не контролюється урядом Лівії. Перевірку місця зберігання урану було заплановано ще на 2022 рік, але з метою безпеки її перенесли. В результаті інспекцію було проведено 14 березня цього року.

У ході перевірки інспектори МАГАТЕ виявили, що 10 бочок, які містять приблизно 2,5 тонни природного урану у формі UOC (концентрату уранової руди), раніше заявлені Лівією, не були на місці.

А сьогодні ввечері у Лівійській національній армії, яка діє на сході Лівії, заявили, що виявили 2,5 тонни урану, про зникнення яких раніше заявили в МАГАТЕ. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на західні ЗМІ.

Зазначається, що десять ємностей з ураном знайдено неподалік кордону з Чадом.

Як писали ЗМІ, кожну тонну цих речовин, за наявності відповідних технологій, можна переробити в 5,6 кг матеріалів збройової якості, необхідних для створення ядерної зброї. 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.