Росія намагається отримувати підсанкційні товари через Казахстан

На хвалене "імпортозаміщення" розуму не вистачає.

Російські компанії останніми тижнями завалили казахстанських партнерів новими проханнями допомогти їм обійти західні санкції та імпортувати товари. Про це повідомляє Reuters.

З метою продажу тисяч товарів, заборонених Заходом, російські торговці створили складну мережу ланцюжків постачання через треті країни, щоб уникнути обмеження. Зокрема, багато товарів ввозяться через Туреччину та колишні радянські республіки. Джерела повідомляють, що вони стали свідками зростання кількості запитів від Росії щодо допомоги у доставці всього, від підшипників та деталей літаків до рідкісноземельних металів через кордон із Казахстаном.

Два джерела ЗМІ прямо пов'язали підвищений інтерес російського бізнесу з повідомленнями про плани Туреччини щодо боротьби з транзитом підсанкційних товарів. Зокрема, один казахстанський підприємець сказав, що йому запропонували один мільйон доларів за допомогу у перевезенні вантажівки з рідкісноземельними металами з Австралії.

Росіяни мають довгий список покупок, який включає промислове обладнання, залізничні підшипники, передову електроніку, радіообладнання, турбіни, деталі літаків, сировину та матеріали для банківських карток.

ЗМІ нагадало, що держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до регіону цього місяця закликав країни Центральної Азії дотримуватися санкцій і пообіцяв допомогти їм впоратися з побічними збитками.

Але представник Центральної Азії, виступаючи перед журналістами під час візиту Блінкена, сказав, що уряди мало що можуть зробити, щоб перешкодити торговцям реекспортувати товари до Росії.

Туреччина, член НАТО, заявила минулого місяця, що не експортує товари, які можуть бути використані у військових діях Росії після того, як США попередили про експорт хімікатів, мікрочипів та інших товарів. Анкара також заявила, що не допустить порушення західних санкцій у Туреччині або через неї і робить кроки для запобігання цьому.

Росія залишається найбільшим торговим партнером Казахстану. Експорт Казахстану до Росії минулого року зріс на чверть, до 8,8 млрд. доларів. У той же час, Казахстан різко збільшив імпорт комп'ютерів з країн Європи та Тайваню, хоча незрозуміло, скільки з них було потім реекспортовано до Росії. Зростання торгівлі настільки різке, що казахстанська митниця перевантажена.

ЗМІ зазначає, що такий бізнес пов'язаний із додатковими витратами. За словами бізнесмена, казахстанські бізнесмени, які перепродують товари в Росію, зазвичай мають право на відшкодування ПДВ у розмірі 12%, але ті, хто переміщає "підозрілі товари", не подають його, щоб не піддавати ризику весь ланцюжок поставок.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.