Мадам сенаторка із Румінії захотіла шматок української території

МЗС України ініціює санкції проти Діани Шошоаке за загрозу національній безпеці країни.

Міністерство закордонних справ ініціює накладення санкцій на румунського сенатора за заклики анексувати частину України. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 24 березня.

20 березня позафракційна сенаторка Діана Шошоаке (на фото) подала законопроект, що пропонує розірвати договір про добросусідство і співробітництво Румунії та України. Вона закликала "приєднати історичні території", а саме Північну Буковину, Герцу, Буджак (Кагул, Болград, Ізмаїл), історичний Марамуреш та острів Зміїний.

За словами сенаторки, ця пропозиція допоможе уникнути "примусової етнічної асиміляції румунів в Україні". Ще однією причиною анексії українських земель вона назвала допомогу Румунії українцям під час повномасштабної війни.

Речник МЗС Олег Ніколенко назвав дії Шошоаке "класичним прикладом із методики російського реваншизму".

"Ми рішуче засуджуємо спробу поставити під сумнів територіальну цілісність України, підірвати дух добросусідства між Україною та Румунією", – зазначив він.

Крім того, МЗС ініціює санкції проти сенатора за загрозу національній безпеці України.

Діана Шошоаке – юристка, засновниця партії SOS і позафракційна сенаторка в парламенті Румунії. Її не раз критикували за зв'язки з Росією.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.