Метеорологи попередили про нові хвилі аномальної спеки

Очікується, що температура в Європі наблизиться до рекорду континенту в 48,8 градуса за Цельсієм.

По всьому світу спостерігається сильна спека, яка посилиться найближчими днями і становить небезпеку для здоров’я людей. Про це 18 липня повідомила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО).

Зазначається, що температура в Північній Америці, частині Азії, Північній Африці та Середземномор’ї вже кілька днів перевищує 40°C. Очікується, що нещодавно оголошений Ель-Ніньо лише посилить інтенсивність екстремальних погодних явищ.

Крім того, нових максимумів досягне нічна температура.

"Повторювані високі температури вночі особливо небезпечні для здоров’я людини. Організм не може відновитися після спекотних днів, що призводить до збільшення випадків серцевих нападів і смерті. Хоча основна увага зосереджена на денних максимальних температурах, саме нічні температури становлять найбільший ризик для здоров’я, особливо для вразливих груп населення", - наголосили в ВМО.

За даними Європейського космічного агентства (ESA), які наводить CNN, температура в Європі наблизиться до рекорду континенту в 48,8 градуса за Цельсієм, встановленого у 2021 році, або навіть перевершить його.

За прогнозами, у деяких частинах Італії цього тижня температура підніметься вище 45 градусів. У Греції та Іспанії фіксують вище 40 градусів за Цельсієм навіть у зазвичай прохолодніших районах.

Спека також викликала пожежі, зокрема на Канарських островах, у низці грецьких міст та на Сицилії.

Як наголошують вчені, "це лише початок" кліматичної кризи, спричиненої діяльністю людини.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.