Повідомлено про підозру патріарху РПЦ Кирилу

Глава hосійської православної церкви одним із перших підтримав війну проти України та благословив військових ha на вбивства українців.

Служба безпеки та Офіс Генерального прокурора зібрали доказову базу на очільника hосійської православної церкви (РПЦ) патріарха Кирила (Володимира Гундяєва), який сприяє збройній агресії ha та заперечує воєнні злочини окупантів. Про це 4 листопада повідомили у СБУ.

За даними слідства, московський патріарх входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва ha та одним із перших публічно підтримав повномасштабну війну проти України.

"Для поширення пропаганди він масово використовує підконтрольні йому релігійні громади РПЦ на території hосії, а також представників УПЦ (МП) в Україні. Крім того, Гундяєв регулярно розповсюджує наративи Кремля у вигляді онлайн-проповідей або власних відеокоментарів", - наголосили у спецслужбі.

Зокрема задокументовано, що у березні 2022 року на сайті РПЦ було опубліковано "статтю" про літургію, де клірик благословив командувача hосгвардії Віктора Золотова на війну проти України.

Також наприкінці лютого 2023 року у офіційному YouTube-каналі РПЦ вийшов відеоматеріал, в якому Гундяєв виправдовував окупацію сходу України.

Крім того, патріарх неодноразово давав коментарі пропагандистам російських центральних телеканалів, в яких підтримував агресивну політику Кремля і закликав вірян об’єднатися у війні проти України.

Ініційована СБУ експертиза підтвердила факти злочинної діяльності патріарха РПЦ.

На підставі зібраних доказів Гундяєву повідомлено про підозри у: 

  • посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 3 ст. 110 КК);
  • виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії РФ проти України, глорифікації її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК);
  • плануванні, підготовці, розв'язуванні та веденні агресивної війни (ч. 5 ст. 27 та ч. 2 ст. 437 КК).

"Тривають комплексні заходи для притягнення фігуранта до відповідальності", - додали в Службі безпеки та нагадали, що з початку повномасштабної агресії ha розпочато 70 кримінальних проваджень щодо представників УПЦ (МП).

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.