2023 рік побив усі температурні рекорди

За перші 10 місяців року глобальна температура була приблизно на 1,4°C вищою за середнє значення температури в доіндустріальний період.

У 2023 році було так багато температурних рекордів, що ще за місяць до його завершення він був оголошений найтеплішим за всю історію спостережень. Про це йдеться у звіті Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), який був представлений в Дубаї на Конференції ООН з клімату (КС-28).

Зазначається, що за перші 10 місяців року глобальна температура була приблизно на 1,4°C вищою за середнє значення температури в доіндустріальний період.

"Різниця між 2023, 2016 і 2020 роками, які раніше вважалися найтеплішими роками, така, що останні два місяці навряд чи вплинуть на рейтинг", - йдеться у повідомленні.

При цьому останні дев'ять років, з 2015 по 2023 рік, стали найтеплішими за всю історію спостережень.

У відеозверненні, що супроводжує доповідь ВМО щодо клімату, генсек ООН Гутеррішзакликав лідерів країн вжити термінових заходів на переговорах ООН щодо зміни клімату КС-28.

gara

За даними ООН, викиди парникових газів, спричинені потеплінням планети, продовжили зростати у 2023 році після досягнення історичного максимуму минулого року. Це сприяло підвищенню рекордно високих температур на суші та в океанах. Екстремальні погодні умови призводять до смерті і змушують мільйони людей змінювати місце проживання.

Океани, що покривають близько 70% поверхні планети, поглинули близько 90% тепла, що виділилося через викиди парникових газів з 1971 року. Це сповільнило швидкість потепління в атмосфері, але також призвело до підвищення температури океану, підвищення рівня моря, танення льоду.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.