Лаврову дали помарити на саміті ОБСЄ

Деякі високопосадовці вирішили покинути засідання ОБСЄ на час, поки виступав виступав рот путіна.

Під час виступу міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова на саміті ОБСЄ в Північній Македонії із зали вийшли деякі делегати. Сам глава МЗС рф попросив "дати йому спокій". Про це 30 листопада повідомляє The Guardian.

Під час виступу на засіданні ОБСЄ в Скоп'є Лавров звинуватив західні держави в тому, що вони "своїми руками зруйнували військово-політичний вимір ОБСЄ". Російський міністр заявив, що "ОБСЄ перебуває на межі прірви".

Лавров також згадав про санкції, які були введенні проти рф за її агресію проти України. "США та Європа ввели проти росії тисячі санкцій і поставили хрест на широкій практичній кооперації між Сходом та Заходом", - заявив глава МЗС рф.

Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен назвав зауваження російського міністра оманливими та підкреслив, що "ми не погодимося на спробу Росії розділити Європу на сфери впливу".

Також деякі високопосадовці вирішили покинути засідання ОБСЄ на час, поки виступав Лавров. Зокрема, бойкотувати главу МЗС рф вирішив, міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.

Своєю чергою Лавров попросив "дати йому спокій". "Can you leave me alone please? Thank you", - сказав глава МЗС рф англійською.

ВІДЕО

Тим часом країни-члени ЄС та ще дев'ять інших держав на Раді міністрів ОБСЄ засудили російську агресію проти України, Молдови та Грузії. Декларацію підтримали не лише країни ЄС, але й Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Молдова, Боснія та Герцеговина, Грузія, Ісландія, Сан-Марино та Україна. Вказані країни закликали росію дотримуватися норм міжнародного права та не перешкоджати роботі ОБСЄ.

"Ми вкотре закликаємо росію негайно припинити загарбницьку війну проти України, повністю і беззастережно вивести всі свої сили та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, міністри закордонних справ України і чотирьох держав ЄС - Естонії, Латвії, Литви і Польщі - бойкотують міністерську зустріч ОБСЄ у Скоп'є через присутність на ній Лаврова. 

Голова дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що допуск міністра закордонних справ росії на саміт ОБСЄ є виправданим, оскільки "важливо, щоб він особисто почув критику у бік рф".

lavrov

До речі, Лавров до Північної Македонії збирався летіти через Болгарію, але країна заборонила користуватися її повітряним простором літаку, на борту якого перебуває особа під санкціями - речниця МЗС рф Марія Захарова. Тож літак з Лавровим прямував до Скоп'є через Туреччину і Грецію.

***

Необхідно призупинити членство росії в міжнародних організаціях і відмовити їй у доступі на міжнародні платформи для пропаганди війни. Про це у четвер, 30 листопада, написав радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у Twitter, коментуючи виступ глави МЗС рф Сергія Лаврова на засіданні ОБСЄ у Північній Македонії.

"росія продовжує ганьбити репутацію міжнародних інституцій, руйнувати світові норми та знущатися з міжнародного права. Єдиною прийнятною стратегією щодо росії сьогодні є її абсолютна політична ізоляція, обов’язкове призупинення її членства в міжнародних організаціях і остаточна відмова надавати міжнародні платформи для російської пропаганди війни", – написав він.

Подоляк зазначив, що Лавров у Скоп'є на засіданні ОБСЄ прямо заявив світові, що війна є хорошим інструментом зовнішньої політики, "що масові вбивці мають право здійснювати військові злочини, що війна в Україні має тривати і загострюватись, що ті, хто використовує насильство та геноцидну військову практику як єдині аргументи власної зовнішньої політики, обов’язково повинні бути залучені до дискусій про принципи взаємної безпеки".

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.