У роботі Facebook та Instagram стався масштабний збій

Причиною може бути пошкодження магістральних мереж у Червоному морі..

У роботі соціальних мереж Facebook та Instagram у вівторок, 5 березня, стався масштабний збій. Про це повідомляє сервіс Downdetector.

Зокрема, у Facebook користувачі не можуть увійти до облікового запису. Також не працює Messenger. А в Instagram перестала оновлюватись стрічка.

За даними сервісу, у користувачів виникли проблеми зі входом в акаунти й оновленням сторінок. У 60% користувачів проблеми з вебверсіями.

Раніше також фіксувалися проблеми з публікаціями та оновленням інформації у дописах.

Downdetector повідомляє, що на піку про проблему з доступом до Facebook повідомляли 500 000 користувачів.

Близько 19 години Facebook, Messenger, Instagram та Threads відновили роботу після масового збою. 

Що трапилося?

Проблеми пов'язують з тим, що у Червоному морі перерізали підводні кабелі, які забезпечують доступ до Інтернету та телекомунікації у всьому світі. Були перерізані лінії Азія-Африка-Європа-1, Європа-Індія, Seacom та TGN-Gulf. За оцінками гонконзької компанії HGC Global Communications, пошкодження торкнулися 25% трафіку, що проходить через Червоне море.

"Початковий аналіз показав, що пошкоджені сегменти кабелів знаходяться у південній частині Червоного моря, підпадають під юрисдикцію Ємену", – заявив представник HGC агентству АР.

Як саме та ким вони були пошкоджені, у компанії не уточнюють.

Телекомунікаційна компанія Tata Communications, пов'язана з Seacom-TGN-Gulf, повідомила AP, що "ініціювала негайні та потрібні заходи щодо усунення проблем". Інші фірми, пов'язані з пошкодженими кабелями, коментувати ситуацію агентству не стали.

Представник південноафриканської Seacom сказав CNN, що роботи з відновлення кабелю розпочнуться не раніше, ніж за місяць, оскільки для підводних робіт у регіоні потрібно довго оформлювати дозволи.

За даними AP, лінії могли перерізати ще 24 лютого. А через два дні організація Netblocks, яка займається моніторингом Інтернету, зафіксувала складнощі з доступом до нього в Джібуті: його обслуговує підводна кабельна система зв'язку від компанії Seacom.

Поки незрозуміло, що вивело з ладу кабелі, проте в районі Червоного моря продовжуються атаки хуситів на кораблі та судна. AP зазначає, що неясно, чи мають хусити можливість знищувати лінії зв'язку, що проходять дном сотнями метрів нижче рівня моря. Однак кабелі можна зачепити і пошкодити якорем, скинутим з судна.

"Наша команда вважає, що з урахуванням щільності морського руху в регіоні і невеликої глибини в багатьох частинах Червоного моря, кабелі міг зачепити якір", – пояснили в компанії Seacom.

При цьому, нагадує AP, хусити раніше вимагали від будь-якого судна-кабелеукладача, що входить до води Ємену, отримати дозвіл від них на проведення робіт.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.