В США судитимуть працівника ВПС, який зливав дані про війну «жінці з України»

Робив він це через сайт знайомств.

У США судитимуть працівника Повітряних Сил, що спілкувався із жінкою, яка представлялася українкою, на сайті знайомств та передавав їй секретні дані щодо війни в Україні.

Про це повідомляє Міністерство юстиції Сполучених Штатів.

Зазначається, що затриманого звинувачують у незаконному розголошенні секретної інформації з питань національної оборони. Чоловік постане перед судом 5 березня.

“Цивільний співробітник ВПС США, приписаний до Стратегічного командування США (USSTRATCOM) на авіабазі Оффутт, був заарештований у суботу, 2 березня, за звинуваченням у змові з метою передачі та передачі секретної інформації, що стосується національної оборони на іноземній платформі онлайн-знайомств, починаючи приблизно з лютого 2022 року до квітня 2022 року”, — йдеться у повідомленні.

За обвинувальним актом, 63-річний Девід Франклін Слейтер, походженням зі штату Небраска, обіймав посаду у секретному приміщенні в USSTRATCOM та мав допуск до державної таємниці з серпня 2021 року до квітня 2022 року, коли пішов у відставку з рангом підполковника армії США.

Його звинувачують у тому, що він умисно, недоречно та незаконно передавав засекречену інформацію, яка може завдати шкоди Сполученим Штатам або бути корисною іншій країні, особі на закордонній онлайн-платформі для знайомств, яка не мала права отримувати таку інформацію.

"Як стверджується, Слейтер, цивільний працівник ВПС і підполковник армії США у відставці, свідомо передав секретну інформацію з питань національної оборони іншій особі, грубо знехтувавши безпекою своєї країни та присягою зберігати її таємниці", - заявив помічник генерального прокурора Метью Олсен з Відділу національної безпеки Міністерства юстиції.

Він додав, що міністерство юстиції буде домагатися притягнення до відповідальності тих, хто “свідомо і навмисно ставить свою країну під загрозу, розголошуючи секретну інформацію".

За обвинувальними документами, Слейтер відвідував конфіденційні брифінги USSTRATCOM щодо конфлікту між Росією та Україною, які мали ступінь секретності "Цілком таємно/Чутлива порівняльна інформація" (TS//SCI). Після цього він передавав отриману з цих брифінгів засекречену інформацію через платформу обміну повідомленнями іноземного вебсайту знайомств своїй співучасниці, яка у цій мережі представлялася жінкою, що мешкає в Україні.

“Співучасниця змови регулярно просила Слейтера надавати їй конфіденційну, непублічну, закриту і засекречену інформацію і називала Слейтера у своїх повідомленнях "коханим таємним інформатором" і "таємним агентом". У відповідь на ці запити Слейтер дійсно надав їй засекречену інформацію, в тому числі щодо військових об'єктів і російського військового потенціалу, пов'язаного з вторгненням Росії в Україну”, — зазначили у Мін’юсті США.

  • Приблизно 7 березня особа, з якою спілкувався Слейтер писала: "Американська розвідка заявляє, що вже 100% російських військ знаходяться на території України. Як ти вважаєш, чи можна довіряти цій інформації?"
  • Приблизно 11 березня: "Дорогий, а що показують на екранах у спеціальній кімнаті? Дуже цікаво".
  • Приблизно 15 березня: "До речі, ти перший сказав мені, що члени НАТО їздять потягами, і тільки зараз (вже ввечері) про це повідомили в наших новинах. Ти мій таємний інформатор, коханий! Як пройшли твої зустрічі? Успішно?"
  • Приблизно 18 березня: "Любий Дейве, чи є у НАТО і Байдена таємний план, як нам допомогти?"
  • Приблизно 23 березня: "Дейве, чудово, що ти першим отримуєш інформацію про (вказану країну). Сподіваюся, ти мені одразу повідомиш? Ти мій секретний агент. З любов'ю".
  • 12 квітня або близько того: "Любий Дейве, постачання зброї повністю засекречено, і це чудово!"
  • Приблизно 14 квітня: "Любий Дейве, дякую за цінну інформацію, дуже добре, що два чиновники зі США їдуть до Києва".
  • Приблизно 19 квітня: "Дейве, сподіваюся, завтра НАТО підготує дуже неприємний "сюрприз" для Путіна! Розкажеш мені?"
  • Приблизно 21 квітня: "У тебе сьогодні робота в Оперативному центрі, я пам'ятаю, впевнена, що там є багато цікавих новин?"

Зазначається, що приблизно 28 березня 2022 року Слейтер передав засекречену інформацію щодо військових об'єктів у конфлікті Росії з Україною, а також приблизно 13 квітня 2022 року — інформацію про російський військовий потенціал, пов'язаний з вторгненням Росії на територію України.

pisyun2

Слейтер має з'явитися перед судом 5 березня в окрузі Небраска. У разі визнання його винним йому загрожує максимальне покарання у вигляді 10 років позбавлення волі, трьох років умовного терміну і штрафу до 250 000 доларів США за кожне звинувачення у співучасті та передачі інформації, що становить державну таємницю. Справу розслідують місцеве відділення ФБР в Омасі та Управління спеціальних розслідувань ВПС США.

Джерело: "Апостроф"

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.