Швеція стала 32-м членом НАТО

Протокол про приєднання скандинавської країни до Альянсу набув чинності.

Швеція офіційно приєдналася до Північноатлантичного альянсу і стала його 32 членом. Про це свідчить відповідний протокол, опублікований на сайті Держдепу США у четвер, 7 березня.

Протокол про приєднання скандинавської країни до Альянсу набув чинності, повідомило відомство.

Церемонія підняття прапора Швеції у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі має відбутись у понеділок, 11 березня.

Нагадаємо, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Швеція разом із Фінляндією разом подали заявки на приєднання до НАТО. Таким чином країни відмовилися від політики військового нейтралітету, якого обидві дотримувалися впродовж десятиліть.

Видання Financial Times сьогодні теж звернуло увагу, що тепер усі країни на узбережжі Балтійського моря, окрім Росії, тепер є частиною НАТО. Це означає, що західний оборонний альянс практично охопив Балтійське море, яке є важливим маршрутом торгівлі нафтою для Росії, де базується один з її флотів.

Також слід зазначити, що Швеція концентрувалась на нейтралітеті з кінця XIX сторіччя. Країна не брала участь у Першій та Другій світовій війні, а всю Холодну вирішувала питання свої безпеки самостійно, розуміючи, що у випадку агресії СРСР вона буде вимушена відбиватися самостійно в очікування на допомогу не союзників, а партнерів.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.