США готувалися до ядерного удару РФ по Україні

У США вважали, що спровокувати РФ на ядерний удар по Україні може втрата Херсона наприкінці 2022 року.

Наприкінці 2022 року Сполучені Штати Америки почали "ретельну підготовку" до можливого ядерного удару Росією по території України. Про це повідомляє CNN з посиланням на двох високопоставлених чиновників адміністрації Джо Байдена.

Один із них сказав, що побоювання адміністрації були не просто гіпотетичними - вони ґрунтувалися на певній інформації, яку отримали. Рада національної безпеки США скликала низку засідань, щоб запровадити плани на випадок надзвичайних ситуацій.

За словами чиновника, звільнення Херсона наприкінці 2022 року могло стати "потенційним спусковим гачком" для застосування ядерної зброї Росією, яка розглядала можливість її використання в разі "екзистенційної загрози російській державі". 

В адміністрації Байдена припускали, що Росія могла б завдати тактичного ядерного удару, щоб стримати подальші втрати підконтрольних їй територій в Україні, а також щоб запобігти будь-якому потенційному нападу на саму РФ. При цьому російська пропаганда поширювала фейк про українську "брудну бомбу". 

Згодом західна розвідка отримала інформацію про те, що у Росії відкрито обговорюють можливість ядерного удару. Як розповів один із чиновників, це "обговорювалося на нижчих рівнях російської системи". Проте США жодного разу не виявили ознак, що Росія вживає заходи для мобілізації своїх ядерних сил. 

США також тісно співпрацювали зі своїми союзниками не лише над розробкою планів на випадок  ядерної атаки Росії, а й над передачею попереджень російській стороні про наслідки такого удару.

Наразі американські і європейські чиновники вважають, що небезпека зменшилася.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.