Starlink продається на чорних ринках у всьому світі - ЗМІ

Bloomberg зазначає, що боротьба з нелегальними терміналами в Казахстані цього року майже не вплинула на використання Starlink.

 

Термінали Starlink продаються на чорних ринках по всьому світу, що є глобальною проблемою і ставить під сумнів контроль компанії SpaceX над ними. Про це повідомляє Bloomberg.

ЗМІ зазначає, що в Ємені, де вже десять років триває громадянська війна, урядовий чиновник визнав, що Starlink широко використовується. .

Також термінали використовуються в Судані, де громадянська війна триває вже рік і призвела до звинувачень у геноциді, злочинах проти людяності та втечі мільйонів людей зі своїх домівок. 

Судан обходить блокування, ввозячи Starlink у регіон Дарфур. Пристрої при цьому реєструються в Дубаї. Спочатку їх доставляють літаком в Уганду, а потім через Південний Судан автомобілем у Судан.

У Південній Африці в соцмережах постачальники пропонують активувати термінали в Мозамбіку, де вони ліцензовані, а потім доставити їх клієнтам із Південної Африки.

Жителі країн, де Starlink не має легального покриття, активують термінали в "ліцензованих" країнах або оплачують їх через міжнародні банківські картки.

Урядова боротьба з нелегальними терміналами в Казахстані цього року майже не вплинула на використання Starlink. За словами трейдера, який імпортує обладнання і не хоче говорити про це публічно, дії влади призвели лише до зростання цін на чорному ринку. До втручання уряду клієнти могли купувати обладнання компанії та отримувати його через місцеву пошту.

Як ми вже писали, на початку лютого з'явилася інформація, що росіяни на фронті почали використовувати термінали Starlink. Пізніше у ГУР ці дані підтвердили й оприлюднили докази. За даними розвідки, РФ отримує термінали Starlink через треті країни завдяки так званому паралельному імпорту.

Однак власник компанії SpaceX Ілон Маск запевнив, що його компанія не продає Росії термінали Starlink прямо або опосередковано.

 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.